Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Aktuálně

 

Portál projednávaných materiálů ke koridoru rychlého železničního spojení vedoucího přes území Kraje Vysočina

Tento portál byl vytvořen ve snaze sdružit na jednom místě veškeré materiály dostupné Kraji Vysočina ve věci zpracování, projednávání a schvalování koridoru rychlého železničního spojení (RS, dříve VRT) mezi Prahou a Brnem přes území Kraje Vysočina. Cílem tematických stránek je zajištění maximální otevřenosti a informovanosti občanů, zástupců obcí a měst. Portál má sloužit také jako zdroj informací pro ostatní úřady, orgány o problematice RS bez nutnosti dohledávání a ověřování, také jako podkladová platforma pro jednání na různých úrovních, kdy je třeba vycházet ze stejných podkladů a minimalizovat možnost vzniku komplikujících dezinformací a nepřesností.


Kraj Vysočina však NENÍ nositelem záměru zřízení rychlého železničního spojení přes své území, NENÍ ani autorem zde uveřejňovaných podkladů a grafických příloh. Projekt řídí Ministerstvo Dopravy ČR prostřednictvím Správy železničních dopravních cest (SŽDC). Projektantem je společnost SUDOP Praha.


Veškeré Kraji Vysočina dostupné materiály jsou veřejnosti a obcím k dispozici v levé navigaci. Tato sekce je průběžně aktualizována.


Aktuální informace poskytuje nositel projektu Správa železnic.

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze