Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Education for Sustainable Development - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj

 
 
 

Projekt Education for Sustainable Development (ESD) - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj, podpořený z programu Erasmus+ (KA2 – Strategická partnerství za účelem výměny zkušeností a dobré praxe), realizuje Kraj Vysočina v roli koordinátora společně s projektovými partnery z Vysočiny a ze svých partnerských a spolupracujících regionů v Evropě.

 

Partneři projektu ESD:

Vysočina Education - školské zařízení pro vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov

Amt der NÖ Landesregierung, Abt. Wissenschaft und Forschung (Dolní Rakousko)

Tampereen klassillinen lukio (Tampere, Finsko)

Rectorat de l'académie de Reims (Remeš, Francie)

Lycée Hugues Libergier (Remeš, Francie)

Region Grand Est (Francie) - asociovaný partner

 

Projekt podporuje sdílení příkladů dobré praxe a výměnu zkušeností a postupů se zaměřením na předměty STEM (science, technology, environment, mathematics) a implementaci environmentálních témat do výuky na středních školách. Udržitelný rozvoj je hlavní myšlenkou projektu, v jejímž rámci budou rozvíjeny všechny aktivity projektu ESD. Projekt poskytuje i vynikající příležitost ke sdílení evropského přístupu k výuce a učení se v oblasti přírodních věd na středních školách a rozvoji spolupráce a strategických partnerství mezi Krajem Vysočina a jeho partnerskými regiony.

Program vzdělávacích aktivit zahrnuje krátkodobé výměny skupin žáků a krátkodobé společné vzdělávací akce pedagogických pracovníků. Projekt podpoří učitele ke sdílení nových metod a v zavádění inovativních postupů a spolupráci v oblasti STEM, včetně zapojení přírodovědného vzdělávání do environmentálních a kulturních souvislostí. Aktivity podpoří aktivní učení, kritické myšlení a zvýšení povědomí ve školách o občanské participaci na environmentálních tématech.


Projekt volně navazuje na předchozí úspěšný projekt ILTAE (Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe), realizovaný v letech 2018-2021 a financovaný z programu Erasmus+.

 

Projekt ESD je financován z programu Erasmus+, klíčové aktivity KA 2 - Strategická partnerství v oblasti školního vzdělávání (č. projektu: 2020-1-CZ01-K201-078286)

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty odborů > Školský portál > Rozvojové projekty > Education for Sustainable Development - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies