Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Hlavolam

 
 
 

Vítejte na webu Kraje Vysočina, kde Vám pomůžeme při řešení skládacího hlavolamu, který jsme pro Vás vytvořili společně s firmou Efko, z Vysočiny, konkrétně z Nového Veselí na Žďársku.

 

Podstata hlavolamu je poskládat z devíti kartiček čtverec tak, aby na sebe všechny obrázky navazovaly.

Ti nejšikovnější z Vás to zvládnou bez nápovědy a pro ty ostatní tady máme malou pomoc.

1.    Zkuste si otočit skládačku obrázky dolů a poskládejte logo kraje jedním směrem, otočte zpět, abyste viděli obrázky a ty už neotáčejte doleva ani doprava, ale pouze přesouvejte, tak aby navazovaly.

2.    Každá kartička je na straně s logem Kraje Vysočina v rohu označena číslem. Když složíte kartičky podle číselného schématu níže, máte řešení.

 

Připravili jsme pro Vás tři tematické druhy skládaček:

Postav si své auto

Postav si sve auto

Je jedinečný projekt, který nemá na území České republiky obdoby. Cílem je prostřednictvím atraktivní konstrukční aktivity – tedy stavby sportovního vozu české výroby vzbudit zájem mladé generace o obory technického vzdělávání. Krásná sportovní auta, která vidíte na obrázcích skládačky, postavili, pod vedením mistrů odborného výcviku, sami žáci středních technických škol zřizovaných Krajem Vysočina. S podporou Kraje Vysočina a 45 dalších sponzorů z řad firem aktivně spolupracujících se školami se do projektu s velkým elánem zapojily následující školy: Střední škola průmyslová a automobilní Jihlava, Střední průmyslová škola Třebíč, Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice, Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem a Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov.


Výslede Postav si svoje auto

Po složení této skládačky uvidíte výsledky práce šikovných studentů v plné kráse. Více informací o projektu Postav si své auto naleznete zde

Číselné schéma správného řešení

4

5

8

2

3

9

7

6

1

 


Sportujeme na Vysočině

Sportujeme na Vysočině

Kraj Vysočina je rájem pro spoustu sportovců a to jak v letní tak zimní sezóně. V zimě je krásná Vysočina doslova rájem běžkařů, pro které je při vhodných sněhových podmínkách k dispozici přes 600 km udržovaných běžkařských stop. V létě zase milovníkům cyklistiky nabízí více než 2 500 km cyklotras vedoucích čistou přírodou kolem celé řady úchvatných památek. Pro pasivní sportovce je Vysočina cílem díky světovým sportovním kláním. V zimně je to již tradiční světový pohár v biatlonu, nebo běžeckém lyžování, v létě pak např. světový pohár horských kol ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě.


Výsledek Sportujeme na Vysočině

Maskotem Kraje Vysočina v oblasti sportu a všeobecně aktivního trávení volného času je Zajíc. „ZAJÍC je sportovní nadšenec, do všeho jde s maximálním nasazením a vervou, je zdravě soutěživý a vytrvalý, šlechetný a má stále dostatek energie. Na druhou stranu je stále v pohodě, a to i když právě nevítězí, protože ví, že vyhrát může jen jeden a také, že důležité je zúčastnit se a všechno vyzkoušet.

Další nabídku zajímavých míst nejen pro sportovní vyžití jako náš Zajíc naleznete na turistickém portálu www.vysocina.eu

Číselné schéma správného řešení

4

1

7

2

6

9

8

3

5

 

 

Hrady a zámky

Hrady a zámky

Vysočina se rozprostírá po zvlněných hřbetech Českomoravské vrchoviny v samém středu České republiky. Návštěvníky okouzluje svým nedotčeným přírodním bohatstvím, čistým životním prostředím a také množstvím historických a kulturních památek. V Kraji Vysočina se nachází 20 přístupných hradů a zámků, dva kláštery. Hned tři památky v Kraji Vysočina jsou zapsané na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je to centrum Telče, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Židovské město a bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Dalšími významnými turistickými cíli jsou ZOO Jihlava a jihlavské katakomby, Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou a další. Kraj Vysočina je stále vyhledávanější destinací nejen pro poznávací turistiku, ale i pro turistiku rekreační a rodinnou. Nabízí množství témat a cílů, které jsou ideální pro celou rodinu, oplývá neporušenou přírodou a láká svou dostupností. Najdete tu 37 naučných stezek, 2700 pěších tras, 2500 kilometrů cykloturistických tras, 30 zimních sjezdových areálů, 600 kilometrů udržovaných běžeckých stop, pět lanových center, 180 koňských stanic a sedm rozhleden. Podmínky pro vodáky poskytují například řeky Sázava, Jihlava, Oslava, Rokytná nebo Svratka.


Výsledek - hrady

Na území Kraje Vysočina se odehrává řada kulturních aktivit, z nichž některé mají dosah daleko za hranice kraje i celé České republiky. Příkladně Jihlavský mezinárodní festival dokumentárních filmů, Hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích či Prázdniny v Telči pravidelně vyhledávají návštěvníci z různých koutů Evropy.

 

Více informací o památkách Kraje Vysočina a tipech na výlety a akce naleznete na www.vysocina.eu

Číselné schéma správného řešení

2

9

5

4

7

3

6

1

8

 

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy > Mezinárodní projekty OI > Ukončené projekty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze