Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

vydra říční - archiv dokumentů

 
 
 

Postup při nalezení uhynulé vydry

     

V rámci grantových projektů ministerstva životního prostředí začal být realizován od roku 2008 rozsáhlý výzkum ekologie vydry říční v České republice. Jeho cílem je doplnit co nejvíce chybějících údajů o vydře říční z území ČR pro následné použití k zajištění efektivnější ochrany tohoto druhu a pružnějšímu řešení problematiky škod na rybích obsádkách způsobených tímto druhem.

     

Vydra říční se díky zlepšení kvality životního prostředí opět vrátila do naší přírody. Stále ji však ohrožuje ilegální lov, frekventovaná doprava a jiné faktory. V případě nálezu uhynulé vydry, zavolejte prosím na jedno z těchto čísel: 731 407 839 – Václav Beran – Muzeum města Ústí nad Labem, 606 598 903 – Lukáš a Kateřina Poledníkovi – ALKA Wildlife, o.p.s., Dačice nebo 602 205 590 – Václav Hlaváč – AOPK ČR Havlíčkův Brod. Na těchto telefonních číslech je možné také sdělit jakékoliv informace o nelegálním odlovu vyder a o jejich otravách.

     

Nalezenou vydru uložte do igelitového pytle s lístečkem o lokalitě a datu nálezu. Pokud si na základě telefonátu nebudou moci ihned pro zvíře přijet, prosíme Vás o jeho zamrazení. Z různých částí uhynulých jedinců je možné zjistit řadu údajů, proto jsou cenná nejen celá zvířata, ale i zbytky těl.

     

Pro zapsání údajů o nalezeném jedinci je vhodné použít formulář - protokol na sběr uhynulých jedinců.

 

 

Odkazy


 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Životní prostředí > Příroda > vydra říční

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze