Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Institut regionů Evropy (IRE)

 
 
 

Kraj Vysočina je od roku 2013 členem Institutu evropských regionů, což je nezisková organizace, která se zabývá spolupráci s regiony, městy a korporacemi v Evropě. Cílem je intenzivní přeshraniční spolupráce a trvale udržitelný ekonomický rozvoj Evropy. Jednou z aktivit je každoroční konference evropských měst a regionů, kterého se pravidelně zúčastňují zástupci Kraje Vysočina. Čelenové IRE jsou průběžně informováni o aktivitách IRE.

 

IRE (www.institut-ire.eu) je neziskovou organizací zastřešující regiony a samosprávy v Evropě i mimo Evropskou unii, která byla založena v roce 2004 hejtmanem spolkové země Salcbursko Franzem Schausbergerem. V současné době je členem 120 regionálních a lokálních subjektů z 21 zemí Evropy. Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením 0475/06/2013/ZK rozhodlo podat přihlášku k účasti Kraje Vysočina jako plnohodnotného člena v neziskové organizaci Institut regionů Evropy a Kraj Vysočina se stal členem.

 

IRE je platformou, kde je možné navázat kontakty a spolupráci s regiony zejména v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport > Mezinárodní spolupráce > Dokumenty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze