Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Institut regionů Evropy (IRE)

 
 
 

Kraj Vysočina je od roku 2013 členem Institutu evropských regionů, což je nezisková organizace, která se zabývá spolupráci s regiony, městy a korporacemi v Evropě. Cílem je intenzivní přeshraniční spolupráce a trvale udržitelný ekonomický rozvoj Evropy. Jednou z aktivit je každoroční konference evropských měst a regionů, kterého se pravidelně zúčastňují zástupci Kraje Vysočina. Čelenové IRE jsou průběžně informováni o aktivitách IRE.

 

IRE (www.institut-ire.eu) je neziskovou organizací zastřešující regiony a samosprávy v Evropě i mimo Evropskou unii, která byla založena v roce 2004 hejtmanem spolkové země Salcbursko Franzem Schausbergerem. V současné době je členem 120 regionálních a lokálních subjektů z 21 zemí Evropy. Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením 0475/06/2013/ZK rozhodlo podat přihlášku k účasti Kraje Vysočina jako plnohodnotného člena v neziskové organizaci Institut regionů Evropy a Kraj Vysočina se stal členem.

 

IRE je platformou, kde je možné navázat kontakty a spolupráci s regiony zejména v oblasti střední, východní a jihovýchodní Evropy.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies