Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Jsem zpět

 
 
 

Projekt Jsem zpět podporuje využívání použitých elektrospotřebičů a zajišťuje jejich poskytování potřebným

Dnešní uspěchaná doba vede k rychlému zastarávání výrobků, zejména pak elektrospotřebičů. Známe to z praxe, pořídíme nový spotřebič, který lépe vyhovuje našim potřebám, ale starý stále ještě funguje. Může se též stát, že spotřebič nám už nevyhovuje svojí velikostí, barvou nebo jinými vlastnostmi. Co s ním? Vyhodit? Ne! Poskytnout k recyklaci? To je sice správné, ale...

V roce 2015 vznikl projekt s názvem Jsem zpět, který těmto spotřebičům dává druhou šanci. Zpětně odebrané plně funkční spotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika, který zodpovídá za jeho bezpečnost, a spotřebič tak může být předán na místo, kde je nejvíce zapotřebí. V Kraji Vysočina jsou to především nevládní neziskové organizace. Servisní technik na místě provede odbornou montáž, případně vymění dosloužilý spotřebič za funkční. Projekt dbá na transparentní a bezpečné použití spotřebičů.

Projekt Jsem zpět řídí společnost ELEKTROWIN a.s., největší kolektivní systém určený pro zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého vzniku v roce 2005 ELEKTROWIN již zrecykloval více než 15 miliónů vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti větší než 245 000 tun.

Kraj Vysočina se do této aktivity zapojil prostřednictvím projektu spolupráce „Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu v Kraji Vysočina“ se společností ELEKTROWIN a.s.

 

Více informací naleznete na webových stránkách projektu: http://www.jsemzpet.cz

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Odpady Vysočiny > Jsem zpět

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny > Jsem zpět

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies