Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cooking Together poprvé na Vysočině - archiv dokumentů

Prostírání
Kraj Vysočina resp. pět jím zřizovaných středních škol a partnerský francouzský region Champagne-Ardene zastoupený čtyřmi středními gastronomickými školami společně připravily projekt zaměřený na výměnu zkušeností a zlepšení kvality vzdělávání v gastro oborech. První schůzka všech ředitelů škol probíhá v těchto dnech na Vysočině a tzv. společné vaření bude mít ještě sedm odborných setkání. „V rámci projektu je naplánováno pět vzdělávacích aktivit – studijních cest a tři mezinárodní setkání zaměřené na sdílení nápadů v oblasti školního stravování,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

 
 
 

„Vzhledem k tomu, že Francie patří ke špičce v oblasti pohostinství je projekt zaměřen na odborné vzdělávání v oblasti stravování. Oba partneři si uvědomují rostoucí zájem o stravování, gastro kulturu, místní jídla a místní produkty. Projekt není jen o vaření a jídle, ale hlavně o metodách používaných v cateringu, sdílení nápadů v oblasti školního stravování s využitím místních produktů a podpoře tradic prostřednictvím vzdělávání,“ informuje ředitel Vysočina Educatin Roman Křivánek. Výstupem společných aktivitu bude např. kuchařka s pracovními listy pro žáky a metodické pokyny pro učitele, zpracované místní recepty složené z předkrmu, hlavního jídla a dezertu ve třech jazycích – angličtině, francouzštině a češtině doplněná o slovník vybraných slov z "gastro terminologie".

Projekt Cooking Together zastřešuje za vysočinskou strnu Vysočina Education a ke spolupráci byly přizvány Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod, Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí, Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč, Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Zahraničními partnery jsou například Národní akademie francouzské kuchyně, instituce, která propaguje francouzskou gastronomii nebo udílí oborová ocenění atd.

 

Odkazy


 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze