Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

FM EHP 2009-2014

Hrad Kámen
Dne 5. 2. 2014 uspořádalo ministerstvo financí ve spolupráci s ministerstvem kultury zahajovací konferenci EHP fondů 2009-2014, Programu CZ 06 - Kulturní dědictví a současné umění. V rámci programové oblasti č. 16 – Zachování a revitalizace kulturního a přírodního dědictví bude, dle informací zástupců MK ČR, na přelomu února a března letošního roku vyhlášena výzva k předkládání žádostí o dotaci z tohoto programu. Kraj Vysočina ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Pelhřimov, příspěvkovou organizací, dlouhodobě připravuje projekt "Obnova a zpřístupnění kaple Panny Marie Bolestné v obci Kámen a revitalizace objektu bývalého pivovaru hradu Kámen pro účely návštěvnického centra."

 
 
 

Hrad Kámen je historicky významnou kulturní památkou a turisticky oblíbeným cílem v Kraji Vysočina. Záměrem projektu je obnova vzácné v kompaktnosti dochované ranně barokní kaple Panny Marie Bolestné a její zapojení do návštěvnických tras hradu a dále revitalizace bývalého hradního pivovaru pro účely návštěvnického centra (pokladna s drobným prodejem suvenýrů, sociální zázemí návštěvníků, multifunkční kulturní prostor, zázemí průvodců, apod.). Hradní kaple – rodinná hrobka rodu Malovců i budova bývalého pivovaru jsou kulturními památkami, historicky nedílnými součástmi areálu hradu Kámen.

 

Níže jsou zpřístupněny vybrané části projektové dokumentace, která byla pořízena v souvislosti s přípravou výše uvedeného projektového záměru:

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kultura a památky > FM EHP/Norska > FM EHP 2009-2014

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze