Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Klimatour 2012 na Vysočině

„Klimatour“ propojí Jemnicko, Moravskobudějovicko, Jaroměřicko a Hrotovicko se sousedními regiony Dolního Rakouska

 
 
 

Klimatour“ propojí Jemnicko, Moravskobudějovicko, Jaroměřicko a Hrotovicko se sousedními regiony Dolního Rakouska

25. – 27. června 2012 se můžete v obcích výše zmíněných regionů setkat s pelotonem cyklistů, kteří se hlásí k propagaci zdravého pohybu a udržitelného způsobu přepravy. Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta, která má na území spolkové země Rakouska už dvanáctiletou tradici, a která v letošním roce poprvé překročí hranice i Kraje Vysočina (více o akci na http://www.klimastaffel.at/). Smyslem konání akce je snaha upozornit na zhoršující se klimatické podmínky vlivem nadprodukce emisí oxidu uhličitého do ovzduší z motorové dopravy. Organizaci české odbočky se věnuje tým pracovníků Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina a pracovníků Úřadu Dolnorakouské zemské vlády. Do akce budou zapojeni také obyvatelé obcí, kterými bude trasa procházet.

Zájemci se mohou libovolně zúčastnit kterékoli etapy na kole nebo mohou pomoci s organizací jednotlivých zastávek. Na trase jsou plánována malá kulturní vystoupení, prohlídky firem a provozů s ekologickou tématikou, návštěvy památek, kulturních a přírodních zajímavostí a stranou nezůstane ani prezentace tradičních regionálních produktů. Občané mohou pomoci jak s přípravou programu, tak formou zajištění drobného občerstvení pro účastníky, nebo se programu zúčastnit i jako diváci. Pro dospělé i děti jsou připraveny soutěže o zajímavé ceny. „Stejně je tomu i v Rakousku, kde tato akce už zdomácněla a většina obcí na trase je ráda, že se může svými nej pochlubit,“ říká Maritn Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Společně se Zdeňkem Ryšavým, radním Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí nad celou jízdou převzali záštitu.

Klimatour je spolufinancována z Operačního programu Cíl 3, Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika. Akce sama je obrovskou příležitostí a jedinečnou možností jak zviditelnit místní aktivity obcí, organizací, škol a spolků ve Vašich obcích.

Pojeďte s námi!

Za realizační tým: (kontaktní osoba v mikroregionu).

Petr Holý, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, telefon: 64 602 538, e-mail: holy.p@kr-vysocina.cz

 

Odkazy


 

Klimatour 2012 na Vysočině

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze