Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rádce pacienta

Znát svá práva i povinnosti je základním předpokladem pro každou práci. Zdravotnictví je složitým organismem, které můžeme vnímat z nejrůznějších úhlů pohledu velmi rozdílně. Dotýká se prakticky každého z nás – pacientů, jejich blízkých, lékařů, zdravotnického personálu. Málokdo má ovšem základní znalosti celého systému. Stále více důležitou pro všechny zúčastněné je znalost právního rámce fungování zdravotnictví. Pro mnohé je ovšem obtížné se v této oblasti orientovat.

 
 
 
 

Rádce pacienta je publikace, která má sloužit občanům / pacientům k lepší orientaci ve světě zdravotnictví se zaměřením na poskytování zdravotních služeb.

Rádce je určen všem, kteří se chtějí lépe orientovat ve zdravotnických zařízeních, ve zdravotnické legislativě, v problematice poskytování zdravotních služeb apod. Věříme, že jej ocení především starší občané a senioři, chronicky nemocní či rodiny s dětmi a další.

Vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR

Rádce pacienta


Práva pacientů a zdravotníků je publikace, která má sloužit pacientům a zdravotníkům k lepší orientaci v právních předpisech, které se týkají zdravotnického práva.

Příručka byla zpracována Krajem Vysočina ve spolupráci s JUDr. Ondřejem Dostálem, Ph.D., LL.M. v roce 2017

Práva pacientů a zdravotníků

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Informace pro veřejnost

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze