Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lékařská pohotovostní služba

 
 
 

Hledáme pohotovostní službu

 

Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách, ukládá od 1. 4. 2012 kraji odpovědnost za organizaci a zajištění lékařské pohotovostní služby, lékárenské pohotovostní služby a pohotovostní služby v oboru zubní lékařství.

 

Co se rozumí pod pojmem lékařská pohotovostní služba?

Jedná se o ambulantní péči, která je poskytována pacientům při náhlé změně zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění.

 

A co je pohotovostní služba v oboru zubní lékařství?

Jedná se o obdobnou pohotovostní službu, jako je uvedeno u pohotovostní služby lékařské. Jde tedy o ambulantní službu poskytovanou při náhlé změně zdravotního stavu.

 

Pohotovostní služba nenahrazuje běžnou péči o zdravotní stav a je vhodné ji vyhledávat pouze ve výše uvedených případech. Není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

 

Lékařská pohotovostní služba ve všech krajských nemocnicích

 

Každý pacient, u kterého dojde k náhlé změně zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění mimo běžné ordinační hodiny lékařů, má možnost vyhledat pohotovostní službu.

Lékařská pohotovostní služba je zajišťována v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina, tedy v Nemocnici Havlíčkův Brod, Jihlava, Nové Město na Moravě, Pelhřimov a Třebíč, a to v následujících ordinačních hodinách:

 

LPS na okrese Jihlava

 

LPS na okrese Třebíč

 

LPS na okrese Pelhřimov

 

LPS na okrese Žďár nad Sázavou

 

LPS na okrese Havlíčkův Brod

 

 

Zubní pohotovostní služba v Kraji Vysočina

Zubní pohotovostní služba je určena pro pacienty, kteří jsou nuceni vzhledem k závažnosti zubních potíží vyhledat zubní pohotovostní službu.

Zubní pohotovostní služba je zajišťována v ambulancích jednotlivých zubních lékařů dle předem stanoveného rozpisu, který je zveřejněn na webových stránkách jednotlivých nemocnic (viz odkazy výše).

Rozsah ordinačních hodin zubní pohotovosti pro okresy Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou:  

sobota, neděle, svátky od 9:00 hod. do 12:00 hod.

Rozsah ordinačních hodin zubní pohotovosti pro okres Jihlava:

sobota, neděle, svátky od 8:00 hod. do 12:00 hod. 

 

Zdravotnická záchranná služba

 

V naléhavých případech jako jsou např. závažné postižení zdraví, náhle vzniklé onemocnění, úraz, náhle vzniklá intenzivní bolest, se o pacienty postarají záchranáři Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. V těchto případech je třeba přivolat pomoc na tel. č. 155.

 

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Lékařská pohotovostní služba

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Informace pro veřejnost

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze