Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Hlavolam - archiv dokumentů

 
 
 

Vítejte na webu Kraje Vysočina, kde Vám pomůžeme při řešení skládacího hlavolamu, který jsme pro Vás vytvořili společně s firmou Efko, z Vysočiny, konkrétně z Nového Veselí na Žďársku.

 

Podstata hlavolamu je poskládat z devíti kartiček čtverec tak, aby na sebe všechny obrázky navazovaly.

Ti nejšikovnější z Vás to zvládnou bez nápovědy a pro ty ostatní tady máme malou pomoc.

1.    Zkuste si otočit skládačku obrázky dolů a poskládejte logo kraje jedním směrem, otočte zpět, abyste viděli obrázky a ty už neotáčejte doleva ani doprava, ale pouze přesouvejte, tak aby navazovaly.

2.    Každá kartička je na straně s logem Kraje Vysočina v rohu označena číslem. Když složíte kartičky podle číselného schématu níže, máte řešení.

 

Připravili jsme pro Vás tři tematické druhy skládaček:

Postav si své auto

Postav si sve auto

Je jedinečný projekt, který nemá na území České republiky obdoby. Cílem je prostřednictvím atraktivní konstrukční aktivity – tedy stavby sportovního vozu české výroby vzbudit zájem mladé generace o obory technického vzdělávání. Krásná sportovní auta, která vidíte na obrázcích skládačky, postavili, pod vedením mistrů odborného výcviku, sami žáci středních technických škol zřizovaných Krajem Vysočina. S podporou Kraje Vysočina a 45 dalších sponzorů z řad firem aktivně spolupracujících se školami se do projektu s velkým elánem zapojily následující školy: Střední škola průmyslová a automobilní Jihlava, Střední průmyslová škola Třebíč, Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice, Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem a Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov.


Výslede Postav si svoje auto

Po složení této skládačky uvidíte výsledky práce šikovných studentů v plné kráse. Více informací o projektu Postav si své auto naleznete zde

Číselné schéma správného řešení

4

5

8

2

3

9

7

6

1

 


Sportujeme na Vysočině

Sportujeme na Vysočině

Kraj Vysočina je rájem pro spoustu sportovců a to jak v letní tak zimní sezóně. V zimě je krásná Vysočina doslova rájem běžkařů, pro které je při vhodných sněhových podmínkách k dispozici přes 600 km udržovaných běžkařských stop. V létě zase milovníkům cyklistiky nabízí více než 2 500 km cyklotras vedoucích čistou přírodou kolem celé řady úchvatných památek. Pro pasivní sportovce je Vysočina cílem díky světovým sportovním kláním. V zimně je to již tradiční světový pohár v biatlonu, nebo běžeckém lyžování, v létě pak např. světový pohár horských kol ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě.


Výsledek Sportujeme na Vysočině

Maskotem Kraje Vysočina v oblasti sportu a všeobecně aktivního trávení volného času je Zajíc. „ZAJÍC je sportovní nadšenec, do všeho jde s maximálním nasazením a vervou, je zdravě soutěživý a vytrvalý, šlechetný a má stále dostatek energie. Na druhou stranu je stále v pohodě, a to i když právě nevítězí, protože ví, že vyhrát může jen jeden a také, že důležité je zúčastnit se a všechno vyzkoušet.

Další nabídku zajímavých míst nejen pro sportovní vyžití jako náš Zajíc naleznete na turistickém portálu www.vysocina.eu

Číselné schéma správného řešení

4

1

7

2

6

9

8

3

5

 

 

Hrady a zámky

Hrady a zámky

Vysočina se rozprostírá po zvlněných hřbetech Českomoravské vrchoviny v samém středu České republiky. Návštěvníky okouzluje svým nedotčeným přírodním bohatstvím, čistým životním prostředím a také množstvím historických a kulturních památek. V Kraji Vysočina se nachází 20 přístupných hradů a zámků, dva kláštery. Hned tři památky v Kraji Vysočina jsou zapsané na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je to centrum Telče, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Židovské město a bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Dalšími významnými turistickými cíli jsou ZOO Jihlava a jihlavské katakomby, Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou a další. Kraj Vysočina je stále vyhledávanější destinací nejen pro poznávací turistiku, ale i pro turistiku rekreační a rodinnou. Nabízí množství témat a cílů, které jsou ideální pro celou rodinu, oplývá neporušenou přírodou a láká svou dostupností. Najdete tu 37 naučných stezek, 2700 pěších tras, 2500 kilometrů cykloturistických tras, 30 zimních sjezdových areálů, 600 kilometrů udržovaných běžeckých stop, pět lanových center, 180 koňských stanic a sedm rozhleden. Podmínky pro vodáky poskytují například řeky Sázava, Jihlava, Oslava, Rokytná nebo Svratka.


Výsledek - hrady

Na území Kraje Vysočina se odehrává řada kulturních aktivit, z nichž některé mají dosah daleko za hranice kraje i celé České republiky. Příkladně Jihlavský mezinárodní festival dokumentárních filmů, Hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích či Prázdniny v Telči pravidelně vyhledávají návštěvníci z různých koutů Evropy.

 

Více informací o památkách Kraje Vysočina a tipech na výlety a akce naleznete na www.vysocina.eu

Číselné schéma správného řešení

2

9

5

4

7

3

6

1

8

 

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport > Mezinárodní spolupráce > Dokumenty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze