Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tančírna Třešť

 

 
 

Tančírna Třešť

 

Tančírna Třešť je hudebně-taneční projekt, v jehož rámci vystupují na celovečerních hudebních akcích v třešťském kulturním domě amatérské a profesionální swingové orchestry a jazzbandy z celé České republiky. Taneční večery se konají pětkrát do roka a jsou koncipovány v kabaretním stylu. Součástí programu jsou soutěže, různé performance a účinkování tanečních a stepových formací. První taneční večer s názvem Podzim s Podzimky se konal v roce 1997. Následující rok už večery nesly název Tančírna Třešť. Sezóna v Třešti začíná v září a končí Jarním bálem 1. jarní sobotu v roce. Kmenovým orchestrem je swingový bigband Zatrestband, který vznikl v roce 1997. Jeho repertoár je složen z klasických swingových kusů i z populárních hudebních aranžmá.

K úspěchům bigbandu patří vystoupení v grandhotelu Pupp na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, záznam koncertu vysílaný na programu ČT 2 i vystoupení hlavního organizátora a dramaturga Tančírny, dirigenta a hudebního manažera Petra Píši v pořadu Prima jízda v televizi Prima. Zatrestband také doprovodil prezentaci kraje Vysočina v Českém kulturním středisku ve Vídni v roce 2003.

Na Tančírně vystupuje také šedesátičlenný dechový orchestr Tutti. V jeho repertoáru jsou velká aranžmá filmových, westernových a muzikálových skladeb i transkripce skladeb světových autorů. Častá vystoupení patří také pěvecké šestici Voxtet, která zaznamenala úspěchy nejen v České republice, ale i v Belgii, Francii, Lucembursku a dalších státech. Od roku 2003 je projekt Tančírna realizován příspěvkovou organizací Městské kulturní středisko Třešť. Předešlé ročníky organizovalo občanské sdružení Tančírna, které pořádá festival Cihelna Třešť. Projekt Tančírna Třešť byl dotován z grantového programu Fondu Vysočiny Regionální kultura III.

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2005 / 23.5.2005
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze