Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Síť mládežnických organizací pro rozvoj mezinárodních aktivit na Vysočině

Do sítě mohou vstoupit všechny organizace pracující s dětmi a mládeží, které mají zájem vstoupit do mezinárodní spolupráce nebo v ní dále působit: získávat zkušenosti na zahraničních seminářích, spolupracovat s ostatními při oslovování zahraničních partnerů., vyměňovat si své zkušenosti…
 

 
 

Síť mládežnických organizací pro rozvoj mezinárodních aktivit na Vysočině

 

Občanské sdružení HODINA H je regionální zástupce Programu EU pro neformální výchovu   a vzdělávání Mládež – regionální partner České národní agentury Mládež, evropské informační sítě Eurodesk, vysílající, hostitelská a koordinující organizace pro mezinárodní aktivity.

Síť mládežnických organizací mezinárodních aktivit vzniká jako neformální seskupení NNO pracujících s dětmi a mládeží. Tato síť je otevřena všem, kteří chtějí začít pracovat také na mezinárodní úrovni nebo svou činnost se zahraničními partnery rozvíjet.

 

O.s. HODINA H iniciovala vznik tohoto partnerství z několika důvodů:

1) získávání kontaktů na zahraniční partnery

2) předávání zkušeností ze seminářů, školících kurzů, apod. pro zkvalitnění práce s mládeží a její posun na mezinárodní úroveň

3) vzájemnou spolupráci při mezinárodních projektech 

4) většímu zapojení mladých lidí z Vysočiny do mezinárodní spolupráce, jejich vysílání do zahraničí a podporu jejich místních iniciativ v evropské dimenzi

 

Během roku je pořádána celé řada vzdělávacích, ale také neformálních aktivit v ČR i v zahraničí. Tyto akce jsou různě tématicky i metodicky zaměřeny. Lidé z neziskových organizací, jak sami znáte z vlastní zkušenosti, nemají dostatek zdrojů, času, finančních prostředků ani dobrovolníků proto, aby si brali dovolenou, cestovali po Evropě, učili se nové metody práce, získávali čerstvé informace a kontakty na potenciální důvěryhodné partnery v zahraničí pro budoucí spolupráci. 

Cíle založení této neformální sítě je: být připraven – na správném místě, ve správný čas a s dostatečnými informace pro práci také na mezinárodní úrovni, aby to nebylo přítěží, ale přínosem pro Vás, Vaše členy a klienty. Tato síť by měla zaručit důvěryhodné kontakty na zahraniční partnery, spolupráci při přípravě a realizaci mezinárodních výměn mládež, seminářů, apod.

 

V případě Vašeho zájmu, prosím, vyplňte formulář, který je v příloze.

Je možné zaslat „oskenovaný“ originál e-mailem. Po obdržení Vaší odpovědi Vás budeme obratem informovat o prvním společném setkání.

 

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

 

V Pelhřimově dne 12. 4. 2004

 

Mgr. Daniela Havlíčková

statutární zástupce o.s. HODINA H

 

o. s. Hodina H

Třída Legií 1115

393 01  Pelhřimov

+420 602 864 837

+420 776 174 875

www.hodinah.cz

hodinah@hodinah.cz

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 15.4.2005 / 12.2.2008
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport > Mezinárodní spolupráce > Dokumenty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze