Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Středoškolské dílny v Jihlavě a Bystřici nad Pernštejnem začne kraj opravovat příští rok

Dílny
Kraj Vysočina bude v roce 2023 věnovat velkou pozornost opravám a modernizaci dílen vybraných středních škol. Po intenzivní projektové přípravě nyní hledá Kraj Vysočina, jako zřizovatel škol, stavební firmy, které by v Jihlavě a Bystřici nad Pernštejnem provedly naplánované práce.
 

 
 

SŠ PTA Jihlava – Rekonstrukce ručních dílen Polenská

Na pracovišti Polenská Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava je připravena demolice stávajícího objektu dílen. Vyroste zde nová hala pro výuku studentů. Důvodem pro realizaci tohoto projektu je nevyhovující technický stav původního objektu. „Projekt počítá s dvojicí odborných učeben, šesti dílnami pro praktickou výuku na kovoobráběcích strojích a zcela novým zázemím pro žáky i učitele. Předpokládaná krajská investice je cca 47,5 miliónu korun,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka by práce mohly začít už na jaře příštího roku, budou trvat rok s tím, že výuka je zajištěna v náhradních prostorech. V letošním roce Kraj Vysočina dokončil pro SŠ PTA Jihlava novostavbu dílen na Školní ulici v Jihlavě.

  • Více informací Jiří Benda a Ivana Nestrojilová, odbor majetkový Krajského úřadu Kraje Vysočina

 


VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem – objekt dílen – úspora energie

Objekt dílen Vyšší odborné školy a Středního odborného učiliště v Bystřici nad Pernštejnem bude osazen 37 novými okny a vyměněno bude všech 9 hlavních dveří. „S pracemi bychom rádi začali hned po Novém roce s tím, že budou trvat zhruba čtyři měsíce,“ popisuje krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala s tím, že omezení výuky bude jen dílčí a provoz objektu bude částečně vždy zajištěn. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek na pravidelné tiskové konferenci, byl Kraj Vysočina v tomto případě úspěšný se svou žádostí o dotaci na realizaci energetických spor. Na projekt za cca 11 miliónů korun tak bude moci využít evropskou dotaci ve výši 3,1 miliónů korun, a to z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

 

Vizualizace objektu dílen VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem (zdroj: Kraj Vysočina)

dínypublicita

  • Petr Tluštoš a Jan Říčan, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.11.2022 / 25.11.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies