Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Elektrický tahač bude podzemím zásobovat nový domov pro seniory v Jihlavě

Nemocnice Jihlava pořídí s finanční spoluúčastí Kraje Vysočina nový elektrický tahač. „Důvodem je budoucí potřeba zajištění efektivního zásobování obousměrně z nemocnice do nového objektu domova pro seniory. Využit bude podzemní koridor o délce cca 400 metrů. Pro pravidelnou přepravu především stravy, léčiv, prádla a běžného materiálu bude využíváno až šest zapojených vozíků,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Na speciální elektrický tahač za 600 tisíc korun je zásadní požadavek – musí bez problémů zvládnout převýšení mezi stanovišti v rámci areálu.
 

 
 

Podle informací Vladimíra Novotného, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví zajišťují dva elektrické vozíky v jihlavské nemocnici logistiku už téměř 30 let. Pouze s běžnou údržbou a po výměně akumulátorů patří ke nejspolehlivějším dopravním prostředkům. S rozšířením portfolia poskytovaných služeb na domov pro seniory je třeba jejich stav posílit.

 

Domov pro seniory resp. Sociální centrum Kraje Vysočina bude disponovat kapacitou 138 lůžek, ze kterých bude určeno 56 pro službu domova pro seniory, 76 pro domov se zvláštním režimem (určeno klientům s demencí nebo alzhameirovou chorobou, vyžadující zvláštní péči) a 6 pro odlehčovací službu (určeno klientům v domácí péči pro krátkodobý pobyt, který pomůže pečující osobě). Žádosti o poskytování služby přijímá centrum od poloviny října. Informace jsou k dispozici na: https://www.domovzdirec.cz/aktuality/novy-domov-v-jihlave.

V současné době je nový domov pro seniory postupně zařizován nábytkem. První klienti by zde novou adresu mohli najít už na jaře.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2022 / 23.11.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies