Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Příběh pěstounů z Vysočiny bude figurovat v dokumentu České televize

V připravovaném dokumentárním cyklu České televize, který bude věnován podpoře a představení pěstounství bude v jednom z dílů představena i vybraná pěstounská rodina z Vysočiny. „Námět a scénář má na starosti studio Brno. Za podpory Kraje Vysočina bude připraven osmý z čtrnáctidílné série. Podle našich informací se na obrazovky dostane v novém roce,“ prozrazuje Jan Tourek, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí s tím, že Kraj Vysočina tento dokument s pracovním názvem Plné hnízdo podpoří částkou 164,5 tisíce korun.
 

 
 

„Zmíněná propagace resp. výroba dokumentu navazuje na krajský projekt Aplikace inovativních postupů sociální ochrany a prevence, který se mimo jiné zaměřuje na propagaci náhradní rodinné péče a hledání nových pěstounů. V současné době Kraj Vysočina podává žádost s navazujícím projektem Rozvoj inovativních postupů, který nadále počítá s propagací pěstounství jako potřebné alternativy neústavní péče o děti,“ doplňuje Jan Tourek.

 

Na území Kraje Vysočina je nyní 555 dětí v péči 421 pěstounských rodin, z nichž 144 nabízí zprostředkovanou péči a 277 se stará o děti v příbuzenském režimu. Jak říká Jan Tourek, v tuto chvíli aktivně hledá Kraj Vysočina rodiny pro cca 50 dětí. V ústavní péči je ve skutečnosti dětí více, ale jsou např. už před zletilostí, nechtějí do pěstounské péče nebo jsou těžce zdravotně postižené a péče o ně není možná v přirozeném rodinném prostředí. Problém je v tom, že chybí zejména pěstouni pro etnické děti, děti s handicapem, starší děti nebo velké sourozenecké skupiny.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2022 / 16.11.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies