Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Vítězslav Schrek se setkal s novým velvyslancem České republiky v Rakousku

Hejtman Vítězslav Schrek se setkal s novým velvyslancem České republiky v Rakousku
V polovině tohoto týdne proběhlo v budově Českého velvyslanectví v Rakousku setkání hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka s nově jmenovaným mimořádným a zplnomocněným velvyslancem ČR v Rakousku, J. E. Jiřím Šitlerem. Jednání se konalo při příležitosti studijní cesty hejtmana do Rakouska na evropský kongres pro poskytovatele sociálních služeb CARE 4.0 a s velvyslancem Šitlerem probrali například témata jaderné energetiky, dopravního propojení obou zemí a také možnosti získávání energie z alternativních zdrojů.
 

 
 

Diskutovalo se například o větrných elektrárnách, které na rozdíl od Rakouska v ČR zatím nejsou rozšířené. Pro naše obyvatele by byl dle hejtmana zajímavý přenos rakouských zkušeností a dobré praxe v této oblasti, včetně ekonomických aspektů a zkušeností místních obyvatel s tímto zdrojem energie.


Kongres s názvem CARE 4.0 pořádá v termínu 28.–30. září 2022 ve Vídni rakouská asociace Lebensweltheim s European Ageing Network. Hlavními tématy kongresu, kde vystupují přednášející z celého světa, jsou například nové kompetence a změny, zaměstnanci v sociálních službách, udržitelné systémy, nové technologie a digitalizace a nové modely péče o klienty. Cesta se koná v rámci projektu Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina. Jeho cílem je systémová změna v obsahu a distribuci služeb sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina. Díky novému modelu poskytování dlouhodobé péče by mělo dojít ke zvýšení kvality života klientů, kteří dlouhodobou péči potřebují.


velvyslanec Rakouska a hejtman Vysočiny

  • Více informací Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2022 / 29.9.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies