Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj vysočina podepsal s Jihočeským a Jihomoravským krajem a s Dolním Rakouskem společný Pracovní program na další čtyři roky

Kraj vysočina podepsal s Jihočeským a Jihomoravským krajem a s Dolním Rakouskem společný Pracovní program na další čtyři roky
Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko podepsaly Hluboké nad Vltavou společný Pracovní program pro roky 2022–2025. Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin.
 

 
 

Slavnostnímu podpisu dokumentů předcházelo pracovní jednání představitelů jednotlivých krajů. Všichni se shodli na potřebě pokračovat ve spolupráci, která je přínosem hlavně při výměně informací a zkušeností na jednotlivá odborná témata. Dalším přínosem je budování dobrých sousedských vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem. Celkem třináct odborných pracovních skupin se zaměřuje na výměnu informací k tématům vodního hospodářství, zemědělství a lesnictví, ochrany přírody a životního prostředí, hospodářství a digitalizace, vědy a výzkumu, cestovního ruchu, zdravotnictví a sociální oblasti, ochraně před katastrofami, dále k dopravě, územnímu plánování, regionální politice EU, kultuře, vzdělávání i sportu, to vše s možným využitím evropských fondů.


„Zejména v současné době je přeshraniční spolupráce velice důležitá, protože podporuje dobré sousedské a mezilidské vztahy,“ řekl při podpisu hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a připomněl, že konkrétním úspěšným příkladem této spolupráce je 13 ročníků Mladé univerzity Waldviertel–Vysočina, která umožňuje setkávání a navázání kontaktů především u mladé generace.


Stále platí také Dohoda o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. Ta upravuje podmínky pro zásah zdravotnických posádek na území jiného kraje i například to, do které nemocnice v případě zásahu cizí posádky bude pacient převezen. Kraj Vysočina se v roce 2018 připojil k už dříve uzavřeným dohodám zdravotnických služeb Jihočeského a Jihomoravského kraje s Dolním Rakouskem. Na Vysočině se zásahy podél hranice týkají posádek v Jemnici, částečně v Moravských Budějovicích a v Telči.


3 + 1

3 + 1

3 + 1

  • Zbyněk Čech, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2022 / 23.9.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies