Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

KACPU pro Kraj Vysočina bude v provozu minimálně do konce roku

Na návrh krajského krizového štábu bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Jihlavě bude v současném režimu fungovat do konce letošního roku. Informoval o tom hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Centrum na Tolstého ulici v Jihlavě nyní odbavuje klienty z řad ukrajinských válečných uprchlíků dva dny v týdnu. "Možná změna by byla operativně, pokud by skutečně došlo k nějakému významnému poklesu zájmu nebo např. k centrální změně, která by fungování asistenčního centra zásadně ovlivnila. Ale zatím jsme předběžně dohodnuti, že v příštích měsících, nejdéle do konce roku, bychom provozovali KACPU ve stávající formě," řekl Vítězlaslav Schrek.
 

 
 
Hejtman Vysočiny potvrdil, že provoz KACPU hradí prozatím Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Ministerstvo vnitra postupně vypisuje dotační tituly, v rámci nichž bude kraj uplatňovat úhradu prokazatelných nákladů. Ty v případě KACPU pro Kraj Vysočina dosáhly od začátku března více než 600 tisíc korun.


KACPU pro Kraj Vysočina otevřel kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina na začátku března. Jeho původně nepřetržitý provoz se v polovině května změnil a uprchlíkům byli úředníci k dispozici jen v pracovní dny. Od července jsou úřední hodiny KACPU dva pracovní dny v týdnu. Od začátku uprchlické krize centrem prošlo podle údajů Kraje Vysočina 14.243 lidí, od začátku září jich bylo 390. 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2022 / 21.9.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies