Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Šest firem má zájem postavit kamenný hospic pro Kraj Vysočina

hospic
Rada Kraje Vysočina dnes z šesti zájemců vybrala stavební společnost, která by měla za rok a půl postavit kamenný hospic pro Kraj Vysočina v blízkosti krajské Nemocnice Havlíčkův Brod. „Kraj Vysočina je připraven v následujících dnech s regionálním vítězem veřejné zakázky podepsat smlouvu, která by umožnila zahájení stavebních prací už na přelomu září a října. Vysoutěžená hodnota díla se blíží předpokládanému rozpočtu, který byl stanoven na cca 85 miliónů korun,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Podle informací Karla Janouška, radního Kraje Vysočina pro oblast majetku budou na pozemku, který kraji věnovalo město Havlíčkův Brod, nejprve vykáceny náletové dřeviny, sejmuta ornice a do konce roku by mohly být založeny základy nové stavby. „Půjde o stavbu s ekologickými prvky. Pořízena bude zelená střecha, počítáme s dílčím využitím zachycené dešťové vody,“ popisuje konkrétnosti Karel Janoušek.

Objekt je naprojektovaný jako převážně jednopodlažní s kapacitou 20 lůžek, z toho 2 budou určena pro děti. „Půjde o zdravotnické zařízení poskytující paliativní péči, v druhé už dvoupodlažní části objektu je počítáno s administrativou i kaplí. Na výstavbu tohoto v kraji chybějícího zařízení se podařilo získat dotaci ve výši 67 miliónů korun od ministerstva zdravotnictví,“ doplňuje Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví.

hospic

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2022 / 20.9.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies