Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pozvánka do Krajské knihovny Vysočiny na křest publikace Alfabet, Česká moderní architektura

Pozvánka Krajské knihovny Vysočiny na křest publikace Alfabet, Česká moderní architektura
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš a Czech Architecture Week Vás srdečně zvou na křest publikace ALFABET, ČESKÁ MODERNÍ ARCHITEKTURA, s přednáškou hlavního editora Vladimíra Šlapety, která se uskuteční v pondělí 26. září 2022 od 18.00 hod. v sále Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.
 

 
 
Přehlídka českých ikon architektury v průběhu století a jejich odkaz na architektonické dědictví Kraje Vysočina. Fakta a souvislosti.
Na akci se můžete zaregistrovat prostřednictvím webového formuláře.
křest knihy Alfabet

Vladimír Šlapeta

Profesor VUT v Brně a ČVUT v Praze se narodil a vyrostl v Olomouci a vystudoval architekturu na ČVUT v Praze. Po krátké praxi v Ostravě působil v letech 1973–91 jako vedoucí oddělení architektury NTM v Praze. Po sametové revoluci se stal děkanem FA ČVUT v Praze (1991–97 a 2003–06) a poté i FA VUT v Brně (2006–10) a byl hostujícím profesorem TU Tallin, MSA Münster, Univerzity Lublaň, UFGRS v Porto Alegre a TU Krakov.

Absolvoval delší studijní pobyty v Německu (Wisenschaftskolleg zu Berlin), Holandsku (TU Delft), Kanadě (Centre canadien d’ architecture Montreal), USA (Fulbright-Masaryk Scholarship – Cooper Union, NY) a v Polsku (Muzeum architektury Wroclaw). Je členem Akademie der Künste v Berlíně, komise UIA-UNESCO pro architektonické vzdělání v Paříži, vědecké komise ICOMOS 20. století a čestným členem Královské společnosti britských architektů RIBA, Amerického institutu architektů AIA a Svazu německých architektů BDA.

Je autorem nebo spoluautorem desítek výstav a publikací o české a středoevropské architektuře (Praha 1900–1978, NTM Praha; Czech Functionalism, AA London; The Brno Functionalists, Helsinki; Kamil Roškot, GVU Olomouc; Arnošt Wiesner, GVU Olomouc; Otakar Novotný, Mánes; Baťa 1910–1950, GVU Zlín; Adolf Benš, Nadace Charty 77; Adolf Loos, GVU Louny; Baba 1932, ČVUT Praha; Pavel Janák, UPM Praha a TU Wien; Bedřich Rozehnal, Obec architektů Brno; Baustelle Tschechische Republik, AdK Berlin; Jože Plečnik a Praha, Lublaň atd.)

Je nositelem Stříbrné medaile Senátu ČR, Ceny města Brna, ceny Triennale architektury v Bukurešti, Kunstpreis Berlin, medaile Bene merentibus ve Varšavě, Grand Prix Obce architektury za celoživotní dílo aj.

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2022 / 20.9.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies