Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Dopis hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka vedení Zakarpatské oblasti Ukrajiny při příležitosti připomenutí Dne nezávislosti Ukrajiny

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes odeslal dopis svému protějšku předsedovi Zakarpatské oblastní rady Volodymyru Čubirkovi. Důvodem je připomínka Dne nezávislosti Ukrajiny, tedy státního svátku, který si Ukrajina připomíná v tento den od roku 1991. „Den nezávislosti Ukrajiny chápu jako připomenutí počátku nové éry této země, která se stejně jako v roce 1989 Česká republika, vydala před třemi desítkami let cestou vlastní identity a národní suverenity. Ta je bohužel již několik posledních měsíců narušena ruskou válečnou agresí. Osobně stále věřím v úplné osvobození Ukrajiny a jsem rád, že Česká republika stejně jako drtivá většina evropských zemí stojí za Ukrajinou,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Kraj Vysočina uzavřel partnerství se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny v roce 2008. Vysočina pravidelně každý rok finančně podporuje několik investičních projektů, které mají pomoci s obnovou veřejných budov určených pro školství, sociální služby nebo zdravotnictví. V minulých letech byla pozornost věnována i podpoře českých spolků na Ukrajině a aktivitám krajanů. Aktuálně vedení Kraje Vysočina koordinuje pravidelnou humanitární pomoc partnerskému regionu.

Návštěva

Dopis

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2022 / 24.8.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies