Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva ministra zdravotnictví Vlastimila Válka na Vysočině

Návštěva ministra zdravotnictví Vlastimila Válka na Vysočině
Začátkem tohoto týdne navštívil Kraj Vysočina místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. S vedením kraje i předsedou Senátu Milošem Vystrčilem diskutoval o aktuálních otázkách regionálního zdravotnictví, nedostatku praktických lékařů a stomatologů i o plánovaných krocích k další podpoře zajištění primární lékařské péče v regionu. Kromě oficiálního přijetí v sídle kraje navštívil ministr Válek také dvě krajské nemocnice v Jihlavě a Novém Městě na Moravě i dvě státní psychiatrické nemocnice v Jihlavě a Havlíčkově Brodě.
 

 
 

„Zajištění zdravotní péče je pro Kraj Vysočina další z řady úkolů, kterými se dlouhodobě zabýváme. Naše úsilí je zaměřeno zejména na řešení nedostatku pediatrů, praktiků a stomatologů v některých částech našeho regionu. Systematicky podporujeme mediky formou stipendií a lékaře financováním vzdělávání nebo náborovými příspěvky. Částečné řešení situace je i v konceptu ambulancí praktických lékařů pro děti a dorost v některých našich krajských nemocnicích. Ve větší míře se zaměříme na spolupráci základních a středních škol s našimi krajskými nemocnicemi. Vítáme vznik pracovních skupin, které by od příštího roku měly na Vysočině i v dalších krajích vzniknout k regionální zdravotní péči. V nich se počítá i s účastí odborníka na vzdělávání,“ přiblížil témata diskutovaná s ministrem Válkem hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a zmínil i vedoucí roli Kraje Vysočina ve společném projektu NIX-ZD. Jeho cílem bylo vybudování národního kontaktního místa pro elektronické zdravotnictví a přeshraniční výměnu zdravotnické dokumentace.

 

Náměstek pro zdravotnictví Vladimír Novotný také doplnil základní informace o projektu výstavby kamenného hospice, který by měl do dvou let vyrůst nedaleko havlíčkobrodské nemocnice. „Nyní jsme ve fázi výběru zhotovitele, pokud vše půjde podle plánu, mohly by práce začít už na podzim letošního roku,“ doplnil náměstek Novotný.

 

Ministr Vlastimil Válek na tiskové konferenci v jihlavské nemocnici představil koncept podpory geriatrické péče včetně optimalizace systému poskytování lůžkové péče. Na tuto oblast chce ministerstvo zdravotnictví v budoucnu vyčlenit více než 7,5 milionu korun. Dalším tématem byla například podpora atestačního vzdělávání lékařů, kdy ministerstvo plánuje hradit vzdělávání pouze budoucím praktickým lékařům a pediatrům, kteří se zaváží k otevření ordinace v regionu s nedostatkem lékařů. U chybějících stomatologů, kteří ze zákona atestačním vzděláváním nemusejí projít, by mohla kritickou situaci v některých částech republiky vyřešit změna legislativy. Ministr Válek navrhuje, aby například smlouva s pojišťovnou byla podmínkou pro otevření nové ordinace a studenti stomatologie by povinnou praxi vykonávali také v ordinaci, která s pojišťovnami spolupracuje.


V.Válek

V.Válek

V.Válek

V.Válek

V.Válek

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2022 / 23.8.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies