Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj a jeho nemocnice plánují v pobytových sociálních zařízeních další nasazení mobilních očkovacích týmů

očkování
„Předběžný zájem o podání čtvrté posilující dávky očkování proti COVID-19 má v našem regionu k dnešnímu dni více než pět stovek klientů využívající pobytové a další sociální služby. Číslo každým dnem roste, “ uvedl dnes po jednání s koordinačním týmem očkování náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Krajské nemocnice proto v následujících týdnech postupně zaktivují své mobilní očkovací týmy a začnou postupně domovy s vakcínou proti COVID-19 objíždět.
 

 
 

„Většina týmů bude v terénu působit v srpnu. Kraj Vysočina počítá s tím, že pro mobilní očkování v domovech, následně podle zájmu i v terénu mimo centra pro občany, využije podle potřeby osvědčených služeb společnosti Podané ruce,“ doplňuje Novotný.  

 

Kraj Vysočina v minulých týdnech obeslal dotazem po zájmu o očkování klientů posilující dávkou proti COVID-19 všechna pobytová sociálních zařízení bez ohledu na zřizovatele. Mobilní týmy budou na základě poptávky plánovat očkovací trasy a budou postupně, v některých místech ve spolupráci i s praktiky, v domovech pro seniory očkovat. Podle Vladimíra Novotného je všech dostupných vakcín nyní dostatek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2022 / 22.7.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies