Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva nejvyššího představitele Tchaj-wanu v ČR v Kraji Vysočina. Prohlídka badatelského centra, diskuse se studenty i návštěva virtuální továrny na VŠPJ

Návštěva nejvyššího představitele Tchaj-wanu v ČR v Kraji Vysočina. Prohlídka badatelského centra, diskuse se studenty i návštěva virtuální továrny na VŠPJ
Vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Liang-Ruey Ke s doprovodem navštívil v tomto týdnu Kraj Vysočina. Delegaci zastupitelského úřadu Tchaj-wanu v České republice nejprve přijal hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se členy krajské rady, poté následovala prohlídka badatelského centra jihlavského gymnázia a diskuse se studenty, závěr celodenního programu patřil setkání s vedením krajského města a návštěvě Vysoké školy polytechnické Jihlava.
 

 
 

Kraj Vysočina spolupracuje s Tchaj-wanem už od roku 2010 a výsledkem je řada úspěšných projektů, jako jsou například systém objednávání pacientů k vyšetření do krajských nemocnic eAmbulance nebo Inteligentní systém správy a monitorování energií v Nemocnici Pelhřimov. V poslední době se spolupráce rozšiřuje i na oblast kyberbezpečnosti ve zdravotnictví. Odborníci z Tchajwanu už přislíbili účast na podzimní mezinárodní konferenci ke kyberbezpečnosti, kterou Kraj Vysočina pořádá v říjnu v Telči v rámci předsednictví České republiky v Radě EU.

Kromě toho zorganizoval v minulosti kraj ve spolupráci s tchajwanskou stranou několik znalostních cest studentů středních škol, které se zaměřily na novinky v sektoru elektromobility, autonomní dopravy nebo právě kyberbezpečnosti. Na společném jednání s vedením Kraje Vysočina zaznělo, že nově má Kraj Vysočina velký zájem ve spolupráci v oblasti středoškolského vzdělávání pokračovat a rozšířit aktivity  i na oblast turistického ruchu a využít ve větší míře potenciál a atraktivitu památek UNESCO na svém území.

 

Návštěva jihlavského gymnázia byla zaměřena hlavně na praktickou ukázku práce studentů v badatelském centru, které disponuje vybavením pro nejrůznější chemické, biologické a fyzikální pokusy. Sami studenti měli možnost odprezentovat v angličtině práci s mikroskopem, termokamerou, 3D tiskem nebo předvést v akci vlastnoručně vyrobená pohyblivá robotická vozítka. Poté následovala krátká diskuse se studenty, kde zazněly například otázky na vzdělávací systém na Tchaj-wanu nebo o plánech studentů vydat se v budoucnu studovat do zahraničí.

 

Oficiální návštěva pokračovala na radnici statutárního města Jihlavy a zakončena byla na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Diskuze se zaměřila nastávající studijní programy, propojení školy a firem v regionu, odborné praxe i přípravu nového vzdělávacího programu Aplikované zemědělství. Hosté měli také možnost prohlédnout si virtuální továrnu, což je moderní výukové pracoviště, které připravuje studenty na uplatnění v oblastech strojírenství, elektrotechniky nebo automatizace s důrazem na Průmysl 4.0.


delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

delegace Tchaj-wan

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2022 / 24.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies