Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výpravu z Vysočiny povede na letní olympiádě dětí a mládeže světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová

Výpravu z Vysočiny povede na letní olympiádě dětí a mládeže světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová
Už tuto neděli odstartují v Olomouci X. Hry letní olympiády dětí a mládeže. Do čela vysočinské výpravy se tentokrát postaví bývalá atletka a dosavadní držitelka světového rekordu v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová. O cenné kovy bude v Olomouckém kraji bojovat 240 mladých sportovců z Vysočiny s podporou 47 trenérů a vedoucích výprav.
 

 
 

Letošní hry nabídnou vzájemné soupeření v duchu fair play v celkem 20 sportech a kromě kanoistiky a synchronizovaného plavání se mladé sportovní naděje z Vysočiny utkají o své místo mezi nejlepšími sportovci ze všech krajů. Přeji všem našim sportovcům hodně úspěchů, ale hlavně radosti z vlastních sportovních výkonů, ať už budou ozdobeny medailí nebo ne," popřál výpravě z Vysočiny radní Kraje Vysočina pro školství, mládež a sport Jan Břížďala. Slavnostní zahájení X. Her letní olympiády dětí a mládeže se uskuteční v neděli 26. června od 18.00 hodin na Andrově stadionu v Olomouci.


Jarmila Kratochvílová, rodačka z Golčova Jeníkova, je dosavadní držitelkou světového rekordu v běhu na 800 m v čase 1:53,28, který vytvořila 26. července 1983 v Mnichově. Patří jí také druhý nejrychlejší světový čas v běhu na 400 m, kdy se zatím pouze dvě ženy dokázaly dostat pod čas 48 s. Svými běžeckými výkony se právem řadí k nejlepším světovým atletkám historie.


Foto: Oblečení výpravy z Kraje Vysočina na letošních Hrách letní olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji.

lodm

lodm

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2022 / 23.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies