Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajští záchranáři v Telči budou brzy k zásahům vyjíždět z nové základny

ZZS KV Velká Bíteš 1
Rada Kraje Vysočina tento týden souhlasila se stavebním záměrem nového výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Telči. „Dosud služba sídlí v místní poliklinice, odkud je v dopravní špičce náročné vyjíždět. S umístěním nového výjezdového stanoviště se počítá na ulici Batelovské v sousedství SeniorCentra Telč. Pokud půjde vše podle stanoveného harmonogramu, mohla by stavba začít příští rok s tím, že na jaře 2024 by zde operovala krajská záchranka,“ informoval Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Stavba za cca 18,5 miliónu korun bude respektovat současnou krajskou praxi, objekt bude shodný typově s ostatními výjezdovými stanovišti v regionu. Jednopodlažní budova nebude podsklepena, ale nabídne dvě garážová stání pro sanitky, zázemí pro výjezdovou posádku, sklady a vybudováno bude i menší přilehlé parkoviště. To vše na pozemku, který patří městu Telč. Podle informací Hany Hajnové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje chce kraj na stavbu čerpat peníze z Regionálního akčního plánu 2021 – 2027.

 

Do budoucna vedení Kraje Vysočina plánuje ještě stavbu vlastních výjezdových stanovišť v Humpolci, Náměšti nad Oslavou a Bystřici nad Pernštejnem. Zde záchranka působí, ale je dlouhodobě v pronajatých prostorech.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2022 / 23.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies