Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské město zažije první Hry bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov

Domov Jeřabina Pelhřimov pořádá první ročník Her bez hranic, jejichž organizací chce bořit
bariéry. Hlavní motivací je propojit světy lidí s postižením a lidí bez handicapu. Poslouží k tomu nejen sportovní vyžití, ale také kulturní program, které představují hlavní náplň blížící se akce. V plném proudu jsou přípravy na 1. ročník Her bez hranic s Domovem Jeřabina Pelhřimov. Veřejná akce se uskuteční už tuto sobotu 25. června v areálu SK Jihlava na ulici Okružní v Jihlavě. Záštitu nad akcí převzal a fandit všem přítomným sportovcům přijde hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Přítomným se nabízí jedinečná šance na vlastní kůži sdílet zážitky s klienty, jež mají mentální, kombinované či jiné zdravotní postižení a o které pečují organizace ze sociální oblasti. „Je pro nás ctí a nesmírnou poctou pořádat sportovní hry pro klienty organizací napříč sociální oblastí. Nezůstalo však pouze
u toho a zhostili jsme se výzvy přizvat na tuto akci širokou veřejnost. Chceme ukázat, že lidé s postižením se mohou a umí začlenit do běžné společnosti a jsou za to rádi,“ říká ředitel Domova Jeřabina Pelhřimov Petr Krčál.

Hry bez hranic nabídnou především sportovní vyžití, do kterého se zapojí nejen přihlášené týmy z řad organizací ze sociální oblasti, ale zasportovat si bude moci každý, kdo na akci zavítá.  Disciplíny budou probíhat na jednotlivých stanovištích a vyzkoušet si bude možné petangue, florbal, badminton či lidský stolní fotbal. Součástí programu budou také sportovní exhibice v podání vrcholových sportovců a hudební vystoupení. Finále bude patřit medailovému ceremoniálu a diskotéce. Návštěvníci si budou moci také zakoupit rukodělné výrobky, které vznikly pod šikovnýma rukama klientů. Vzpomínku si budou moci uchovat díky fotokoutku a pamětním medailím. 

Akce, která se koná za finanční podpory Kraje Vysočina, odstartuje od 10:00 hod. Vstupné je zdarma a všichni jsou srdečně zváni. 


  • Zdroj: tisková zpráva Domova Jeřabina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2022 / 21.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies