Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jedenáct mladých konstruktérů postavilo náklaďák pro krajské silničáře

Postav si svůj Mercedes
Krajští silničáři na Vysočině dnes převzali do užívání univerzální nákladní vůz Mercedes-Benz Unimog U219. „Za jeho kompletním sestavením stojí jedenáctičlenný tým žáků Střední průmyslové, technické a automobilní školy v Jihlavě a jejich mistrů odborného výcviku. Stavba trvala více než dva roky a nečekaně se stala i pomyslnou tečkou za maturitní zkouškou většiny členů konstrukčního týmu. Nový nákladní vůz bude už od příštího týdne nasazen do užívání v cestmistrovství Velké Meziříčí,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Miroslav Houška
 

 
 

„Pro krajskou Střední průmyslovou, technickou a automobilní školu Jihlava byl projekt nejen další výzvou, ale i příležitostí umožnit žákům podílet se na stavbě kompletně nového, moderního vozidla, které budou díky originálnímu designu masky poznávat už z dálky,“ uvedl zástupce ředitele školy Vladimír Panáček.

„Poskládat úplně nové auto, které navíc půjde do provozu a bude k užitku v konkrétní firmě, bylo super. Kromě hodin strávených spojováním dílů je třeba upozornit na nutnost vyznat se v cizojazyčných konstrukčních plánech. Skvělé bylo, že jsme si mohli náklaďák postupně i projet a otestovat si, jak se v něm budou cítit lidé na cestmistrovství. Předáváme jim dobrého pomocníka,“ nechal se slyšet při ukázce nového náklaďáku Michal Sochor, člen žákovského konstrukčního týmu. Letos odmaturoval a bude pokračovat ve studiu na vysoké škole pro českou automobilku. Jediná dívka v týmu Denisa Honzárková bude vzpomínat na asistování při nasazování náprav, Dominik Stejnek si díky práci na projektu Postav si svůj Mercedes zdokonalil práci s IT.

 

Nové nákladní vozidlo, které ještě nese otisky prstů svých studentských konstruktérů, disponuje výkonným nosičem nářadí, resp. výměnných nástaveb a dalších zařízení. „V létě ho budeme vídat například se zametacími kartáči a dvouramennou sekačkou, v zimě s ním počítáme na obvyklou údržbu – k posypu, pluhování nebo frézování sněhu. Dále počítáme s využitím štěpkovače nebo pařezové frézy,“ uvedl ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid s tím, že podobných nosičů strojů by krajští silničáři v budoucnu rádi používali i více.

 

unimogunimogunimogunimog

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2022 / 17.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies