Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Den s knihovnou – oslavy 20. výročí založení Krajské knihovny Vysočiny

Den s knihovnou – oslavy 20. výročí založení Krajské knihovny Vysočiny
Krajská knihovna Vysočiny slaví v letošním roce významné jubileum, 1. ledna 2022 uplynulo přesně 20 let od doby, kdy se stala krajskou institucí. Všechny akce letos pořádané se nesou v duchu toho významného data, oslavy vyvrcholí v pondělí 20. června 2022.
 

 
 

Za uplynulých 20 let v rámci knihovny proběhla celá řada událostí – byla zahájena činnost Univerzity volného času, vznikl samostatný útvar specializovaných služeb pro handicapované uživatele, byl spuštěn provoz Krajské digitalizační jednotky, knihovna získala významná ocenění Zlatý erb 2008 a Biblioweb 2008, uspořádala nespočet besed, workshopů, koncertů, dílniček pro děti, pošla řadou rekonstrukcí, do knihovního fondu přibyly statisíce knih, časopisů, her, CD, DVD a mnoho dalšího. V těchto dvaceti letech se však podařila i událost nejvýznamnější, která má přesah do dalších desetiletí, a tou je stavba nové budovy Krajské knihovny Vysočiny. Započata byla v srpnu 2018, dokončena o dva roky později, v létě 2020,. Už přes rok tak knihovna vítá své čtenáře a návštěvníky na nové adrese na Žižkově ulici v Havlíčkově Brodě a o to radostněji zde oslaví 20. výročí svého založení.


Na pondělní oslavy je přichystán bohatý program pro dospělé i dětské návštěvníky. Zahájí ho ve 14.00 taneční vystoupení Folklorního souboru Kalamajka a žáků ZUŠ J. V. Stamice, poté proběhne křest turistické vizitky, která byla letos při příležitosti 20. výročí knihovny vydána. Pedagožka a lektorka Univerzity volného času Lenka Šimo promluví ve své přednášce o významných památkách UNESCO v regionu, v 16.00 se pak zájemci mohou těšit na oblíbenou komentovanou prohlídku knihovny, která je zavede do míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná. Ve stejný čas bude mít svoji přednášku závodník Rally Dakar Tomáš Ouředníček,

 .

Po celé odpoledne bude ve venkovních prostorách probíhat program pro děti ve spolupráci s BESIPem Bezpečně na prázdniny. Děti si užijí jízdu zručnosti, stezku s úkoly podél řeky Sázavy, ukázku techniky Policie ČR, městské policie a hasičů, nácvik první pomoci a mnoho dalšího. Pro každého je připravena drobná odměna. Příchozí mohou zavítat také do stánku Kraje Vysočina, který je zřizovatelem Krajské knihovny Vysočiny. Zde si budou moci všichni návštěvníci vyzkoušet biatlonovou střelnici, dozvědět se zajímavé informace o Kraji Vysočina nebos potrápit své mozkové závity hlavolamem. 

 

Den s knihovnou - plakát

bezpečně na prázdniny_plakát

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2022 / 17.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies