Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

KACPU pro Kraj Vysočina stále v provozu

„KACPU pro Kraj Vysočina bude fungovat i nadále. Není však vyloučeno, že s ohledem na nižší počty odbavovaných klientů, bude upravena pro letní měsíce jeho otevírací doba. Předpokládáme, že kraje, které budou suplovat absenci fungování KACPU v jiných regionech, budou přiměřeně zvýhodněny při kompenzaci vzniklých nákladů. Bohužel prozatím postrádáme jakékoli informace týkající se procesu nebo alespoň logistiky pro směřování ukrajinských válečných uprchlíků prozatím z uzavřeného KACPU v Praze do jiných center. Nevíme za jakých podmínek a jak rychle bude ministerstvo vnitra připraveno v případě nutnosti posílit personálně agendy, ze kterých byly například v Jihlavě přirozeně lidé stahováni,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. I KACPU v Jihlavě, které slouží pro odbavení ukrajinských válečným uprchlíků mířících do Kraje Vysočina může být v následujících dnech potenciálním cílem pro odmítnuté uprchlíky žádající o registraci v Praze.
 

 
 

„Pokud jde o přerozdělení nebo odesílání ukrajinských válečných uprchlíků k registraci nebo bydlení do jiných regionů – chápeme to a snažíme se vyjít v rámci našich možností maximálně vstříc, ale zároveň upozorňujeme na to, že administrativní mechanismy nemusí a asi nebudou v praxi fungovat. Nelze žádnému uprchlíkovi s dočasnou ochranou nařídit, aby se zdržoval v nějakém konkrétním místě nebo lokalitě proti jeho vůli. Řešením je v přirozených centrech migrace posílit všechny zdroje, především finanční,“ doplňuje Vítězslav Schrek.

 

KACPU pro Kraj Vysočina do 15. června 2022 odbavilo více než 12 tisíc ukrajinských válečných uprchlíků.

 

Aktuální situace v Kraji Vysočina

-          Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina: Ke konci června bude uzavřeno dočasné nouzové přístřeší v prostorách  CZ LOKO areny v Jihlavě, provozovatel vyšel KACPU vstříc s prodloužením blokace prostor, nyní však avizoval, že prostory a zázemí potřebuje pro fungování sportovního klubu.

-          Jiří Němec, ředitel HZS Kraje Vysočina: Přeubytování z důvodu blížící se letní turistické sezóny čeká v následujících týdnech cca 120 osob. Pro ně je už ubytování rezervováno v rámci dosud nabídnutých jiných volných kapacit.

-          Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina: Kraj Vysočina připravuje koncem června další převoz humanitárního daru do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Půjde o vyžádaný zdravotnický matriál, trvanlivé potraviny a sanitární hygienu, dar hasičů a policistů a dar VŠPJ pro partnerskou Univerzitu Užhorod.


Podle informací Správy uprchlických zařízení byl tento týden ukončen provoz dočasného nouzového přístřeší v Kramolíně.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2022 / 16.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies