Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vzdělávací projekty vhodné pro financování z programu Interreg dostaly „základ“ v Telči

Kraj Vysočina tento týden organizoval další ze série bilaterálních workshopů v rámci programu Interreg Rakousko – Česko - tentokrát tematicky zaměřený na rozvoj vzdělávání. Tým z Kraje Vysočina se rozhodl pozvat zájemce o toto téma do kouzelného prostředí historické Telče. Zástupci potenciálních partnerů z Kraje Vysočina, Jihomoravského a Jihočeského kraje a také hosté z Rakouska – Dolního Rakouska, Horního Rakouska a Vídně se věnovali přípravě témat zapadajících do prioritní osy 3 Vzdělávání, kultura a cestovní ruch, do specifického cíle vzdělávání a odborná příprava. Pozvání přijala padesátka partnerů ze vzdělávacích institucí (od mateřinek přes základní školy až po školy vysoké), neziskovek, základních uměleckých škol, zástupci školských odborů krajských úřadů, středisek poskytující služby školám a další.
 

 
 

Účastníci se na úvod dozvěděli aktuální informace o programu při vystoupení zástupkyně Národního orgánu, kterým je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Cílem setkání bylo iniciovat zajímavé a prospěšné přeshraniční projekty, které budou přínosné pro cílové skupiny na obou stranách hranice a zapojí se do nich rakouští i čeští projektoví partneři. „I přesto, že na vyhlášení výzvy programu Interreg Rakousko – Česko pro období 2021 – 2027 zatím čekáme, jsou tato pracovní setkání důležitá pro nalezení partnerů, vyladění záměrů i nasměrování ve společných aktivitách. Je v našem zájmu, abychom avizovaných  8,7 miliónů EUR dokázali na česko-rakouské hranici využít pro realizaci co nejvíce zajímavých a rozvojových projektů,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Potenciální žadatelé z programového území budou moci podávat své žádosti pravděpodobně už na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Schvalování projektů se očekává v prvním čtvrtletí příštího roku.

 

Setkání projektových partnerů se symbolicky konalo v historických prostorách Univerzitního centra Telč, které patří Masarykově univerzitě v Brně. Čestným hostem byl honorární konzul Rakouska v Českých Budějovicích pan Oliver Christoph Jerney. Další bilaterální workshop, tentokrát pro aktéry z oblasti ochrany životního prostředí a klimatické změny  připravuje tým projektu Connecting Regions AT-CZ v Brně, 22. června 2022.

 

Publicita Interreg

TelčTelčTelčTel

  • Informace pro žadatele jsou k dispozici na www.at-cz.eu, ve věci dalších informací je možné kontaktovat také konzultační místo pro Vysočinu na Krajském úřadu Kraje Vysočina, Oldřich Sklenář - tel.: 564 602 562, mail: sklenar.o@kr-vysocina.cz nebo Štěpánka Ryklová - tel.: 564 602 550, mail: ryklova.s@kr-vysocina.cz.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2022 / 10.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies