Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina hostil fotbalový Turnaj 4 regionů a zaslouženě získal pohár pro vítěze

Kraj Vysočina hostil fotbalový Turnaj 4 regionů a zaslouženě získal pohár pro vítěze
Ve středu 8. 6. 2022 se v Jihlavě ve sportovním areálu Na Stoupách uskutečnil mezinárodní fotbalový turnaj pro 15-16leté žáky. Už po šesté se proti sobě utkaly týmy z Dolního Rakouska, Kraje Vysočina, Jihomoravského a Jihočeského kraje. V šesti vzájemných zápasech si nejlépe vedl tým z Kraje Vysočina a zaslouženě získal putovní pohár pro vítěze Turnaje 4 regionů. Druhou příčku obsadil Jihočeský kraj, na třetím místě skončil Jihomoravský kraj. Pohár za čtvrté místo si odvážel rakouský tým do své domovské školy ve Waidhofen an der Thaya.
 

 
 

Turnaj v letošním roce pořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, FC Vysočina a městem Jihlava, za podpory radního Kraje Vysočina Jana Břížďaly. „Turnaj je praktickým výsledkem spolupráce všech zmíněných regionů v oblasti mládeže a sportu a podporuje neformální spolupráci a navazování mezinárodních kontaktů,“ doplnil radní Břížďala.

 

OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava zajistila nejen vynikající catering a obědy, ale i zdravotní dozor na akci, fotografie a videa a další servisní služby. Studenti si tak mohli prakticky vyzkoušet práci v terénu a zdokonalit se ve svém studovaném oboru.

 

Zahájení turnaje oživilo sportovně-taneční vystoupení cheerleadingového klubu JCA Legends Jihlava. Tento klub se specializuje jak na team cheer (zvedačky, akrobacii a pyramidy), tak na team performance (tanec, menší zvedačky, gymnastiku i skoky). Pravidelně se umisťují na prvních příčkách na Mistrovstvích České republiky a dalších cheerleadingových soutěžích.

 

Přátelská  a fair play atmosféra vládla jak na hřišti, tak mimo něj a celý turnaj se vydařil ke spokojenosti hostů i pořadatelů. Všichni se těší na další ročník v roce 2023, kdy se pořadatelství ujme Jihočeský kraj.

 


  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2022 / 9.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies