Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejšikovnější mladí cyklisté vyrůstají v Senožatech, Jihlavě, Černovicích a Radostíně nad Oslavou

cyklista
Tento týden se na dětském dopravním hřišti v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů České republiky, které připravil tým krajského odboru dopravy. Na organizaci soutěže se dále podílelo Ministerstvo dopravy – BESIP, Policie České republiky, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a Český červený kříž Havlíčkův Brod.
 

 
 

V krajském finále se utkalo 16 nejlepších soutěžních družstev cyklistů jednotlivých oblastních kol v rámci kraje, z toho 8 družstev v I. kategorii (10-12 let) a 8 družstev  ve II. kategorii (12-16 let). Soutěžilo se v pěti disciplínách: testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích, praktická jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti,  poskytování první pomoci a orientace v mapě a dopravní cestě.   

V I. kategorii  se na 1. místě umístili  Andrea Červenková  ze  ZŠ Senožaty a Marián Machovec ze ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou.  Vítězství ve II. kategorii  si odnesli Anděla Paclíková  ze ZŠ a MŠ Černovice a David Dvořák ze ZŠ a MŠ Radostín nad Oslavou.  Tyto vítězové byli oceněni hlavní cenou, kterou bylo jízdní kolo.

V soutěži družstev se I. kategorii umístila na 1. místě  ZŠ Budišov, na 2. místě ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou a na 3. místě ZŠ a MŠ Osová Bítýška.  V II. kategorii se na stupních vítězů umístila družstva škol v pořadí 1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška, 2. ZŠ Senožaty, 3. ZŠ Jihlava, Havlíčkova.

Školám, jejichž družstva se umístí na prvním, druhém a třetím místě v I. a II. kategorii uděluje Kraj Vysočina finanční cenu v hodnotě 25.000,- Kč za první místo, 15.000,- Kč za druhé a 10.000,- Kč za třetí místo.

V uplynulých letech postupovali vítězové z krajského kola do celostátního finále. V letošním ročníku však Ministerstvo dopravy, jako pořadatel celostátního finále, z organizačních důvodů neuskuteční celorepublikové finále a tým, který pojede reprezentovat Českou republiku na evropské finále ETEC, bude vybrán dle výsledku  bodování v krajských kolech z celé republiky.

Kraj Vysočina považuje realizaci dopravní soutěže a jednu z významných preventivních akcí na úseku dopravní výchovy dětských účastníků silničního provozu. V tomto kontextu jsme proto potěšeni, že letošní ročník soutěže proběhl na velmi dobré úrovni a výkony jednotlivých soutěžících byly kvalitní. Ke zdárnému průběhu soutěže nemalou měrou přispěla i dobrá součinnost  se  všemi zainteresovanými, kterým děkujeme za dobrou spolupráci.

Záštitu nad pořádáním celé akce převzali náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška a primátorka Statutárního města Jihlavy Karolína Koubová.

 

cyklistacyklista

  • Pavel Hamáček, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihava
  • mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2022 / 3.6.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies