Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Roman Fabeš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava: Prodej předplatného na další sezonu, anketa Horác a nové tváře v souboru

Horácké divadlo Jihlava: Prodej předplatného na další sezonu, anketa Horác a nové tváře v souboru
Začátkem května se naplno rozjíždí prodej předplatného do Horáckého divadla pro 83. divadelní sezónu. Organizace předplatného i svozů zůstává v tradiční podobě. Klasické předplatné na pět titulů v nové sezóně je organizováno do skupin a umožňuje využít svoz divadelními autobusy. Předplatné X je určeno na pět hostujících inscenací. Flexi a Kupónové předplatné jsou rovněž na pět titulů HDJ, ale s individuální volbou termínu či dokonce titulu. Všechny druhy předplatného jsou cenově výhodněné oproti individuálním vstupenkám, navíc poskytujeme slevy pro studenty, seniory a ZTP. Cena předplatného se oproti minulé sezóně zvedla o cca 10%, což je s ohledem na současnou situaci nejnižší možné navýšení. Divadelní předplatné lze zakoupit v pokladně divadla, ale také on-line na stránkách divadla www.hdj.cz, kde jsou nově zveřejněny informace o předplatném i titulech příští sezóny.
 

 
 

28. ročník ankety Horác a 2. ročník Ceny odborné poroty

Sobota 5. března letošního roku, tedy den poslední premiéry aktuální sezóny, se stal i dnem vyhlášení divácké ankety Horác za sezónu 2021/2022. K tradiční akci jsme se vrátili po dvouleté přestávce, kdy jsme pro neúplnost sezón nemohli anketu vyhlásit.

Stejně jako v minulosti jsou hlasovací lístky k dispozici v pokladně či foyer divadla, kde je rovněž odevzdávací box.  Diváci už měsíc hlasují ve stálých kategoriích Inscenace, Výprava, Herec a Herečka sezóny. Pro letošní ročník ankety jsme připravili novinku v podobě Horáce Facebooku, kterého získá herec či herečka s největším ohlasem na této síti, prezentace herců zde budeme zveřejňovat v příštích dnech a hlasování v obou anketách bude trvat až do 30. 6. 2022.

Vedle ankety Horác se bude za aktuální sezónu vyhlašovat již po druhé také Cena odborné poroty za výjimečný umělecký výkon. Slavnostní vyhlášení divácké ankety Horác i Ceny (pětičlenné) odborné poroty plánujeme tradičně na podzim tohoto roku.

 

Nové tváře v uměleckém souboru

Tradičně dochází mezi divadelními sezónami také ke změnám v uměleckém souboru. V příští sezóně už nebudou ve stálém angažmá herec Michal Kraus a herečky Sára Venclovská a Alexandra Palatínusová. Všichni tři budou dohrávat v HDJ některé své aktuální role a spolupracovat s divadlem jako hosté. Do souboru přichází noví herci František Maňák a Vít Hofmann, viz vizitky níže, jméno nové herečky zveřejníme v řádu dnů.

Ke změně dochází také na pozici uměleckého šéfa souboru, v níž Michala Skočovského (v pozici od 2018) vystřídá Michal Zetel, vizitka níže. Michal Skočovský bude jako hostující režisér připravovat první titul příští sezóny.


Vizitky

MICHAL ZETEL (* 1981)

Vystudoval JAMU v Brně, obor činoherní režie. Podílel se na založení Divadla Tramtarie v Olomouci a založil generační divadlo Buranteatr v Brně, jehož byl 10 let uměleckým šéfem a kmenovým režisérem. Od r. 2015 do 2020 byl ředitelem a uměleckým šéfem Slováckého divadla v Uherském Hradišti (režíroval zde mj. inscenace Její pastorkyňa, Zlatý drak a naposledy již jako host Tři sestry), hostoval v divadlech v Šumperku (Amadeus, Frankenstein), Opavě (Revizor) a brněnské Polárce (Antigona). Vyučoval také herectví v muzikálovém ateliéru (jehož byl v letech 2018 - 22 vedoucím) na brněnské Divadelní fakultě, kde od roku 2020 působí jako proděkan pro umělecké záležitosti a je také ředitelem mezinárodního festivalu vysokých divadelních škol ENCOUNTER.


FRANTIŠEK MAŇÁK (*1994)

Po studiu na Janáčkově akademii múzických umění v roce 2018 nastoupil nejprve na hostování a posléze do stálého angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Ve stejné době sbíral zkušenosti také s natáčením (film, seriál), studentskými projekty, voiceovery, klipy a také při hostování v jiných divadlech. Poslední hostování ho zavedlo do Horáckého divadla, kde ztvárnil roli jednoho z Gangsterů v komedii Čtyři vraždy stačí, drahoušku!, v níž mimořádně oslovil publikum.

 

VÍT HOFMAN (*1998)

Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Už během studia pravidelně spolupracoval s mnoha ostravskými divadelními scénami (Stará Aréna, Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Mír, Cooltour). Od sezóny 2019/ 2020 byl ve stálém angažmá v Divadle Šumperk, kde úspěšně prošel řadou, mnohdy hlavních, rolí.  • zpráva převzata od Horáckého divadla Jihlava, p. o.

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2022 / 12.5.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies