Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Odstartovala Čistá Vysočina. Do úklidu přírody se zapojí 26 tisíc dobrovolníků

Čistá Vysočina
Rekordní počet účastníků letos hlásí organizátoři akce Čistá Vysočina. Téměř 26 tisíc lidí bude až do 24. dubna na Vysočině sbírat odpad nejen z krajnic u silnic, ale i v parcích nebo čistit koryta řek. „Do akce se letos přihlásilo 655 subjektů. Nejpočetnější zastoupení mají obce, kterých se přihlásilo více než 200. Svůj úsek si už uklidilo i vedení Kraje Vysočina. Cestou z Jihlavy do Rantířova jsme dali 12 plných pytlů odpadu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Zda je to málo nebo hodně nechá na posouzení ostatních účastníků akce.
 

 
 

V minulosti dobrovolníci sesbírali v průměru 80 tun odpadu ročně. Ti, kteří sbírají pravidelně poukazují na menší odpadkovou zátěž. Ale stále je co sbírat. „Snažíme se přírodu, ale i sebe kultivovat a postupně vytváříme z Vysočiny lepší místo pro život,“ doplnila Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

 Letošní kuriozní nálezy: nefunkční šicí stroj, zahradní houpačka (dosloužila), kompletní jablečný možná hruškový kompot, mnoho druhů dětského oblečení různých velikostí.


ČVČVČVČVČVČV

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2022 / 13.4.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies