Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Roman Fabeš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Blíží se tradiční celodenní akce v Muzeu Vysočiny Jihlava při příležitosti Dne Země

Blíží se tradiční celodenní akce v Muzeu Vysočiny Jihlava při příležitosti Dne Země
Tato celosvětová událost je oficiálně spojená s datem 22. dubna a slouží k propagaci a podpoře ochrany životního prostředí. Akce se však konají i několik dní před a po tomto datu. „Právě proto pořádá jihlavské muzeum hravé a zábavné aktivity ke Dni Země ve středu 20. dubna. Krátkou odmlku způsobenou covidovými opatřeními muzeum letos všem účastníkům bohatě vynahradí. Připraven je velmi pěkný a zajímavý program pro všechny generace,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Vůbec poprvé byl Den Země oslavován ve Spojených státech amerických v roce 1970. A postupně se zapojovaly další země světa, až na dnešních přibližně 190 států světa. V České republice se tento připomínkový den slaví od roku 1990 a postupem let si získal renomé a oblíbenost u jednotlivců i organizací.

 

Program v jihlavském muzeu odstartuje úderem 9. hodiny. V prostorách muzea č. p. 57/58 na Masarykově náměstí budou po celý den probíhat rozmanité přírodovědné aktivity včetně kvízů a poznávacích cvičení. Chybět nebudou ani pokusy a práce s mikroskopem. Protože je cílem Dne Země zaměřit se na ochranu životního prostředí, nemůže scházet koutek věnovaný odpadům a nakládání s nimi. Děti se dále zabaví v hracím koutku, který bude také zaměřen na ekologii. A další koutek bude pojat jako dětský s malováním, modelováním nebo skládáním puzzle. Organizovány budou i prohlídky přírodovědných expozic. Muzeum se uzavře až v 17 hodin a zájemci se budou moci ještě přesunout do Malovaného sálu za Kavárnou Muzeum na Masarykově náměstí 50. Zde se od 17 hodin uskuteční přednáška Jana Zedníka, seismologa z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR, s názvem Zemětřesení – symbol zkázy i nástroj poznání.

 

Bližší informace o jednotlivých akcích jsou uvedeny v přiložené pozvánce. A dobrá zpráva na závěr – vstupné je zdarma. Navíc pokud jste si v rámci pestrého programu vybrali konkrétní akci, můžete si ji v předstihu zarezervovat u Evy Charvátové z Muzea Vysočiny Jihlava na telefonním čísle 567 573 893. Rezervace je dokonce možné provádět do naplnění kapacity i na vybraný čas.

MVJ_Den Země
  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.4.2022 / 13.4.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies