Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská knihovna Vysočiny v nominaci na ocenění IFLA Green Library Award 2022

Krajská knihovna Vysočiny našla partnerskou knihovnu v Polsku. Společně dnes otevřou výstavu o Adamu Mickiewiczovi
I v knihovnickém světě existují soutěže v různých kategoriích a na různých úrovních – národních, mezinárodních, celosvětových. Jednou z těch celosvětových je soutěž IFLA Green Library Award, jejímž smyslem je, jak název napovídá, ocenění těch knihoven, které zodpovědně vyjadřují svůj závazek k udržitelnosti životního prostředí. Tuto soutěž vyhlašuje organizace IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions) již posedmé a přihlásit se může jakákoliv knihovna na světě. K letošnímu ročníku jsme se rozhodli připojit také. Součástí přihlášky byl abstrakt, ve kterém každý účastník v rozsahu 300 slov představil svou instituci, a samostatná prezentace, to vše s ohledem na mezinárodní parametry samozřejmě v angličtině.
 

 
 
Konkurence je v této oblasti velká, proto pro nás bylo velkým a příjemným překvapením zjištění, že Krajská knihovna Vysočiny byla zařazena do širší nominace účastníků. Ocitli jsme se tak vedle knihoven z USA, Argentiny, Francie či Španělska. Nominace do užšího výběru proběhne v květnu, vítěz pak bude vyhlášen v červenci v Irsku. Ocenění IFLA Green Library Award se dá přirovnat k pomyslným filmovým Oscarům, Krajská knihovna Vysočiny toho svého získala, v konkurenci knihoven celého světa je už jen nominace na toto ocenění obrovský úspěch. 

Více informací o celé soutěži naleznete na stránkách organice IFLA zde: https://www.ifla.org/news/ensulib-announces-7th-ifla-green-library-award-2022-longlist-in-two-categories/    

 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 6.4.2022 / 6.4.2022
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Vybíráme

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies