Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Ohlédnutí za Ozvěnami MFDF Ji.hlava v Belgii

Ohlédnutí za Ozvěnami MFDF Ji.hlava v Belgii
V minulém týdnu se v Belgii konal už 10. ročník Ozvěn Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Stejně jako v minulých letech odstartovala týdenní filmová přehlídka slavnostním zahájením Ozvěn v Bruselu. Zázemí stejně jako v loňském roce poskytl Zastupitelský úřad Tchaj-peje při EU, protože tradiční prostory v evropském parlamentu nelze kvůli pandemickým opatřením už druhým rokem využívat. Slavnostní zahajovací projekce se vedle europoslanců Michaely Šojdrové a Marcela Kolaji, zúčastnili velvyslanci České republiky a Tchaj-wanu v Bruselu, Pavel Klucký a Ming-Yen Tsai, i náměstek hejtmana Roman Fabeš a primátorka Jihlavy Karolína Koubová.
 

 
 

Zahajovacím snímkem letošních Ozvěn v Belgii byl dokument režiséra Andreje Kutsily Když květiny nemlčí z roku 2021. Černobílý snímek ilustruje období po zmanipulovaných prezidentských volbách v Bělorusku v roce 2020. Film se zaměřuje na běloruské rodiny a zejména příběhy žen, proti kterým zasáhl stát tvrdými represemi, protože protestovaly proti výsledku voleb a Lukašenkovu režimu. Hned po skončení filmu následovala diskuse s režisérem filmu a Olenou Betlij z Ukrajiny, která přednáší na Lovaňské univerzitě, moderace se ujal její kolega z univerzity profesor Peter Vermeersch.

 

Program 10. Ozvěn MFDF Ji.hlava v Belgii, které se konaly ve dnech 21.–27. 3. 2022 nabídl další filmové projekce i živé diskuse s režiséry. Přehlídku nejnovější dokumentární tvorby si stejně jako v minulosti nenechaly ujít desítky filmových nadšenců i studenti filmových vysokých škol. Tradičními hostiteli Ozvěn v Belgii byla opět umělecká kina RITCS v Bruselu a KASKcinema v Gentu. Kromě toho ve své online části nabídly Ozvěny další výrazné české dokumenty z posledních let oceněné na jihlavském festivalu.

 

Ozvěny MFDF Ji.hlava v Belgii organizuje festival Ji.hlava ve spolupráci s Českým centrem Brusel, Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava. Celý program Ozvěn se konal pod záštitou europoslanců Michaely Šojdrové, Radky Maxové, Marcela Kolaji a velvyslance Pavla Kluckého.


Autor fotografií: Dagmar Kneřová

ozvěny

ozvěny

ozvěny

ozvěny

  • Jan Skála, odbro sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysoicna.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2022 / 31.3.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies