Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Roman Fabeš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem

Vysočina je třetím nejoblíbenějším krajem
Vysočina poskočila vzhůru v anketě Kraj mého srdce na třetí místo absolutního pořadí. Oproti loňsku si polepšila o dvě příčky. Získala 14 268 bodů, jen o 1 286 méně než druhý Jihomoravský kraj. Vítězem ankety je Jihočeský kraj s 19 068 body. V osmi kategoriích ankety Kraj mého srdce za rok 2021, v níž návštěvníci hodnotí kraje podle svých vlastních zkušeností a obliby, získala Vysočina jedno pomyslné zlato, třikrát stříbro a jednou bronz.
 

 
 

„Obliba Vysočiny u návštěvníků roste. Dokázali si ji najít i v době, která cestovnímu ruchu vůbec nepřála. Ukazují to nejen umístění našeho kraje v anketě, kde je opravdu tvrdá konkurence, ale i příznivá čísla návštěvnosti za uplynulý rok, podle nichž jsme si polepšili nejvíc ze všech krajů. Je to pro nás dobrá zpráva, která nám říká, že Vysočina turistům má co nabídnout,“ zhodnotil výsledek ankety Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu.Na Vysočinu by návštěvníci vyrazili nejraději na koně a koňské stezky. V této kategorii jí přidělili nejvyšší počet hlasů ze všech českých krajů. Druhá místa jí patří v kategoriích Kam na výlet s dětmi, Kam na zimní dovolenou, Kam za zážitkem a adrenalinem a třetí místo v kategorii Kam na letní dovolenou pěší a cyklo.


„Vysočina si v anketě celkově polepšila. Je to odměna za práci Vysočina Tourism, díky níž byl náš region víc vidět. Skvělé umístění v jednotlivých kategoriích je odrazem kampaní, zejména Vysočina dětem a Vysočinou na koni, které naše organizace v loňském roce realizovala. Z výsledků je zřejmé, že Vysočina je lákavou destinací i v zimě a naše kampaň Vychutnej si přítomnost na lyžích zájem turistů podpořila,“ dodala ředitelka Vysočina Tourism Oľga Königová.


kraj mého srdce

  • zpráva převzata od Vysočina Tourism, p. o.
    Martina Strnadová, martina.strnadova@vysocinatourism.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.3.2022 / 21.3.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies