Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

COVID-19

Mobilní verze webu

Jak postupovat od 19. 2. 2022 v souvislosti s onemocněním Covid-19

Od soboty 19. února se mění podmínky nařizování izolací a karantén v souvislosti s onemocněním Covid-19. Podle jakých nových pravidel má tedy veřejnost postupovat?
 

 
 

Každý, kdo na sobě pocítí příznaky onemocnění covid-19, by měl kontaktovat svého praktického lékaře, který na základě jeho zdravotního stavu rozhodne, zdali má absolvovat PCR test. Lékař ho zároveň na tento test také objedná. Pokud bude výsledek testu pozitivní, ošetřující lékař nařídí izolaci a vystaví neschopenku. Praktický lékař také tuto izolaci a pracovní neschopnost po odeznění onemocnění ukončuje. Pozitivní osobě bude po PCR testu na mobilní telefon doručena SMS zpráva s informací o pozitivním výsledku a odkaz na sebetrasovací formulář, ve kterém uvede také rizikové kontakty.

Osoby, které byly v rizikovém kontaktu, obdrží SMS s informací o tom, že se setkaly s pozitivním pacientem, mají sledovat svůj zdravotní stav a v případě, že se u nich objeví příznaky onemocnění covid-19, mají kontaktovat svého praktického lékaře. Osobám v rizikovém kontaktu tedy již není nařizována karanténa.

Od 19. 2. krajská hygienická stanice nadále nenařizuje izolaci pozitivní osobě a nově nenařizuje ani karanténu osobě v rizikovém kontaktu. Zároveň KHS neindikuje PCR testy osobám s klinickými příznaky onemocnění.

 

  • Bc. Jana Böhmová, tisková mluvčí KHS kraje Vysočina, e-mail: tisk@khsjih.cz, tel. 567 564 586.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.2.2022 / 19.2.2022

 

Cesta: Titulní stránka > COVID-19

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies