Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krizový štáb Kraje Vysočina: Na Vysočinu dorazily další antigenní testy pro školy, tři nemocnice budou žádat o prodloužení asistence Armády i po Novém roce

 

 
 

  • Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: dochází k postupnému snižování incidence, stále si však držíme společně s Libereckým krajem první místa v počtu nově nakažených. Aktuální incidence na území Kraje Vysočina - 673 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší incidence je v okresech Pelhřimov a Žďár nad Sázavou.
  • Včera dorazilo do regionu 94,4 tisíc antigenních testů, které byly dnes dopoledne rozvezeny na obce s rozšířenou působností a školy na území kraje si je postupně vyzvedávají. Děti ve školách tyto testy využijí 3. ledna nebo první den návštěvy školy. Testovat se bude 2x týdně v kombinaci pondělí, čtvrtek. Prozatím se počítá s testováním všech žáků, tj. i očkovaných a s prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech. S rozvozem testů stejně jako v minulosti vypomáhal Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina.
  • V Nemocnicích Jihlava, Havlíčkův Brod a Třebíč asistuje na odděleních JIP Armáda do 3. 1. 2022, všechny tři nemocnice budou žádat o prodloužení asistence min. na dalších 14 dnů.
  • Zítra končí výpomoc armádních týmů v odběrových stanech vybraných krajských nemocnic, 20. prosince skončila výpomoc dobrovolných hasičů v Nemocnici Pelhřimov.
  • Počet hospitalizovaných COVID pozitivních pacientů v nemocnicích Kraje Vysočina mírně klesá, ve všech nemocnicích jsou nadále vyčleněna covidová oddělení s kapacitou až 380 lůžek (k uvolnění jsou připravena dle potřeby), obsazeno je cca 200 z nich. Dalších 42 lůžek je k dnešnímu dni obsazeno pacienty s velice vážným průběhem nemoci s potřebou péče JIP nebo vysoce specializovanou péčí s připojením na umělou plicní ventilaci.
  • Průměrný denní počet uskutečněných odběrů PCR na stanovištích sledovaných v rámci krajských statistik je nyní více než 2560. Jde o cca 200 odběrů denně více, než na konci minulého týdne. Odběrová místa zřízená u krajských nemocnic nabízela volné kapacity ze dne na den.
  • Krajské nemocnice na Vysočině budou testování střídavě nabízet i o Vánocích. K dispozici však bude jen omezené množství termínů, což je dáno především kapacitou laboratoří.

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies