Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První hybridní český hackathon pro středoškoláky si vyzkoušeli v Pelhřimově

Průmkathon
51 hackerů, čtyři zadané výzvy a 24 hodin intenzivního programování. Pelhřimovská průmyslovka kývla na pořádání historicky prvního hybridního českého hackathonu pro středoškoláky. Zájem tříčlenných týmů byl velký, možná i proto, že týmy nemusely být fyzicky přítomné v laboratořích, ale mohly zadání řešit on-line. V kategorii IT vytvořily nejlepší prezentace týmy ACES a Fofři. V kategorii strojařů si se zadáním nejlépe poradili průmyslováci z týmů Helhoo a 3STD.
 

 
 

V kategorii IT jejímž garantem byla společnost 1P první pozice měly týmy vytvořit webové prezentace na libovolné platformě ve dvou rozdílných obtížnostech. V kategorii strojní se týmy zaměřily na návrh procesu utahování šroubů pro plastové díly a proces výroby páky včetně vyhodnocení ekonomiky zvoleného řešení. Garantem této kategorie byla společnost Agrostroj Pelhřimov. Po celou dobu řešení zadání byly týmům k dispozici erudovaní garanti.

"Osobně oceňuji nastavenou logistiku soutěže, kdy pořadatelé našli způsob, jak nabídnout mladým lidem účast i v době přísných vládních opatření. Úspěšně vyzkoušený hybridní model hackathonu má budoucnost a může plnohodnotně nahradit standardní soutěže,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová, která také mezi prvními úspěšným řešitelům gratulovala.

Za zvoleným formátem soutěže stojí bývalý žák SOU a SPŠ Pelhřimov a také držitel studentské Ceny hejtmana Martin Lahučký, který podobné výzvy spolupořádá a moderuje.

Partnery Průmkahtonu 2021 byly SOU a SPŠ Pelhřimov, Kraj Vysočina, Agrostroj Pelhřimov a 1P první pozice.

 

Co je hackathon

Akce, při které programátoři a jejich týmy vytváří řešení zadaného projektu – většinou se jedná o společnou práci na softwarovém řešení konkrétní IT aplikace. Děje se tak v zadaném časovém limitu.


Foto:

Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová s oceněnými hackery.

PrůmkathonPrůmkathonPrůmkathonPrůmkathon

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.12.2021 / 13.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Hana Hajnová - 1. náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies