Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina: Odběrová místa o Vánocích nabídnou jen omezené kapacity. Pomoci nemocnicím jsou připraveni dobrovolní hasiči

 

 
 

  • Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Kraj Vysočina v současné době patří mezi tři regiony s nejvyšší sedmidenní incidencí nákazy. Nejvyšší čísla vykazují okresy Žďár nad Sázavou a Třebíč.
  • V krajských nemocnicích je k dnešnímu dni hospitalizováno 285 pacientů s Covid-19, z toho 19 na jednotkách intenzivní péče (JIP) a 21 na umělé plicní ventilaci. Vyčleněné kapacity covidových oddělení nemocnic jsou zaplněny ze 76 %.

  • Kraj Vysočina vznesl dotaz na Ústřední krizový štáb, jak bude vypadat výpomoc Armády v nemocnicích po Novém roce. Krizový štáb kraje potřebuje mít včas informaci, zda v případě nutnosti bude možné výpomoc Armády ČR využít i po 31. 12., tedy po vypršení Nařízení Vlády o použití Armády ČR k záchranným pracím v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
  • Kraj Vysočina a Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina dnes organizují další kolo rozvozu testů do škol. Děje se tak, stejně jako v minulosti, prostřednictvím distribučních míst na většině obcí s rozšířenou působností.
  • Ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec informoval, že v rámci vybraných dobrovolných jednotek požární ochrany, kterých je v regionu 123, je k dispozici 39 očkovaných dobrovolníků, kteří jsou připraveni vypomoci v nejbližší nemocnici. Nástup je možné zorganizovat do 4 dnů od požadavku a výpomoc konkrétních dobrovolníků je garantována vždy na jeden týden. Dobrovolníci z řad JPO II a JPO III mohou vykonávat pouze pomocné a logistické práce. O této výpomoci byla informována všechna vedení krajských nemocnic. Výpomoc dobrovolných hasičů bude využita v případě personální nouze. Konkrétní požadavek ze strany nemocnic nebyl zatím vznesen.
  • Testování v regionu: Aktuálně je denně provedeno cca 3200 PCR testů, asi o 600 testů denně méně něž v předchozím týdnu. PCR testování ve stanech provozovaných krajskými nemocnicemi je dostupné téměř ze dne na den, déle čekají zájemci na testy na menších odběrových stanovištích. Zanedbatelný zájem je nyní o antigenní testování.
  • Krajská odběrová místa avizují s dostatečným časovým předstihem, že od 23.12. budou schopny nabídnout pouze omezenou kapacitu testování. Důvodem je uzavření soukromých laboratoří v době vánočních svátků a samozřejmě i omezená personální kapacita nemocnic.  

  • S očkováním počítají všechna očkovací centra a ambulance v regionu až do konce roku s výjimkou vánočních svátků. Mobilní očkování bude ve vybraných městech Vysočiny k dispozici až do 21. prosince 2021, lednové termíny jsou už nyní k dispozici na www.ockovanivysocina.cz.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2021 / 9.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies