Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Veřejná doprava Vysočiny

Mobilní verze webu

Aktualizace jízdních řádů autobusů a vlaků

nový vlak
K termínu celostátní aktualizace jízdních řádů, tj. k 12. 12. 2021 dochází i ve Veřejné dopravě Vysočina k řadě změn. Podle Martina Hyského, předsedy krajského Výboru pro strategické projekty se jedná jak o změny v organizaci dopravy, tak v oblasti způsobu odbavování.
 

 
 

Podoba jízdních řádů v drážní dopravě doznává ve většině případů změny spočívající v drobných úpravách časových poloh z důvodu stabilizace jízdního řádu. Mezi nejzásadnější změny dochází v oblasti obnovení spojů, např. víkendového nočního vlaku Os 4800 s odjezdem v 0:05 z Brna hl. n. V pracovní dny je nově zaveden vlak Náměšť nad Oslavou – Třebíč s odjezdem v 5:50 z Náměště nad Oslavou (Os 14810). Popis změn po jednotlivých tratích je uveden na odkaze https://www.kr-vysocina.cz/novy-jizdni-rad-2022-v-kraji-vysocina/d-4110421/p1=1013.

 

V linkové autobusové dopravě na většině území nedochází až na níže uvedené výjimky k zásadním změnám, kromě zmíněných drobných úprav časových poloh. Zásadní změna je realizována v autobusové dopravě na území představující oblast ohraničenou územím hr. kraje s Jihomoravským krajem – Velká Bíteš – Velké Meziříčí – Třebíč – Moravské Budějovice – hr. kraje s Jihomoravským krajem. „Jedná se o optimalizaci další velké oblasti jízdních řádů do podoby VDV jízdních řádů, kdy bude cestujícím nabídnuta větší variantnost spojení, což znamená více spojů. Současně cestující může využít potenciál přestupní jízdenky dle tarifu VDV. Změna se dotýká oblasti představující cca 150 obcí, se kterými dané změny byly projednány,“ potvrdil Martin Hyský.

V roce 2022 bude Kraj Vysočina dopravně optimalizovat oblast Žďárských vrchů a západní oblast od města Jihlavy.

 

Tarif Veřejné dopravy Vysočiny

Nově dochází k rozšíření územní platnosti tarifu VDV v rámci přesahů na území sousedních krajů v drážní dopravě, konkrétně na území Středočeského kraje do Zruče nad Sázavou a Čáslavi, na území Jihočeského kraje do Tábora a Dačic. V období zimních měsíců dojde u všech dopravců zapojených do systému VDV k možnosti platby bankovní kartou a v průběhu roku 2022 zavedení možnosti koupi jízdního dokladu v rámci mezikrajské cesty již na začátku cesty.


  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.12.2021 / 6.12.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Veřejná doprava Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies