Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poklady v síti času, Průvodce muzejní a galerijní krajinou Vysočiny

Poklady v síti času, Průvodce muzejní a galerijní krajinou Vysočiny
Muzeum Vysočiny Třebíč vydalo novou publikaci s názvem Poklady v síti času, která vypráví příběhy muzeí a galerií na Vysočině, o jejich bohatých sbírkách i o neobyčejných lidech, kteří za jejich vznikem a rozvojem stáli. Publikace pootvírá dveře do konkrétních muzeí a odkrývá pomyslnou síť času. Kniha si neklade za cíl být encyklopedií muzeí Vysočiny, ale nahlíží skrze muzea a jejich sbírky na silná témata, která je propojují, a hledá pomyslnou červenou nit, která se vine bohatstvím pozůstatků minulosti v muzeích a galeriích Vysočiny.
 

 
 

Tak jako je rok rozdělen na 12 měsíců, tak i publikace Poklady v síti času představuje expozice muzeí a galerií v Kraji Vysočina ve 12 tematických kapitolách. Jednotlivá témata postupují od kolekcí přírodnin přes sbírky umělecké, historické a technické až k pohledům na významné osobnosti regionu či počiny zaměřené na děti. Při prohlídce bohatých historických expozic se čtenář blíže seznámí s tématy války, šlechty a měšťanstva, obchodu, řemesel a zemědělství, hornických aktivit či hasičských tradic. Kniha prostřednictvím textu autora Michala Stehlíka, bohatého fotografického materiálu fotografa Vladimíra Kunce a kreseb Veroniky Zábršové představí podobu a příběhy celkem 74 muzeí a galerií na Vysočině.


Ojedinělý koncept publikace Poklady v síti času, kdy jednotlivá muzea a jejich sbírky jsou představeny na pozadí vybraných témat, byl převzat z dolnorakouské publikace Das Universum im Kleinen, kterou v roce 2015 vydal Museumsmanagement Niederösterreich, partnerská organizace Muzea Vysočiny Třebíč. Díky spolupráci těchto dvou muzejních institucí vychází publikace Poklady v síti času zároveň i v německém překladu pod názvem Schätze im Netz der Zeiten. Recipročně se Muzeum Vysočiny Třebíč podílelo na překladu výše zmíněné dolnorakouské publikace, která v českém překladu nese název Universum v malém. Společně také jsou obě publikace nabízeny návštěvníkům muzeí a galerií na Vysočině a v Dolním Rakousku v jejich muzejních obchodech a na pokladnách.


interreg

čas

čas

čas


  • Vladimír Šprincl, Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace
    tel.: 728 286 159, v.sprincl@muzeumtr.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2021 / 26.11.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies