Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mimořádná okamžitá pomoc lidem s energiemi

V souvislosti s neočekávaným ukončením dodávek energií od Bohemia Energy a dalších společností informuje Ministerstvo práce a sociálních věcí o možné pomoci ze strany Úřadu práce ČR.
 

 
 

Občané, kteří se vlivem vysokých záloh a růstu cen energii ocitli v nouzi mohou využít např. následující podporu: 

  • Mimořádná okamžitá pomoc (MOP): jedná se o jednorázovou dávku ze systému pomoci v hmotné nouzi; informační leták zasíláme k případnému využití v příloze. Podrobné informace ZDE.
  • MOP – vyúčtování dodavatele poslední instance (DPI): směřuje zejména na domácnosti, které přešly do standardního režimu (tj. mají již běžnou smlouvu na dodávku energií), při konečném vyúčtování u DPI jim byly vyměřeny nedoplatky a na tyto nedoplatky nemají dostatek vlastních prostředků, případně by je úhrada dostala do stavu hmotné nouze. 
  • MOP: je určena zejména pro osoby, které zaplatily vysoké zálohy a nezbývá jim dostatek prostředků na zajištění dalších základních potřeb (nájem, zimní oblečení, atd.) 
  • Příspěvek na bydlení: touto dávkou stát pravidelně přispívá na náklady na bydlení, jestliže 30 % (v Praze 35 %) příjmů rodiny nestačí k pokrytí nákladů na bydlení (vztahuje se k nájemnímu a vlastnickému bydlení). Podrobné informace ZDE

Nejčastější, přehledně zpracované otázky a odpovědi, včetně podrobnějších informací na stránkách Energetického regulačního úřadu lze nalézt ZDE.


leták

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2021 / 21.11.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze