Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jak zatraktivnit tělesnou výchovu dětem?

Jak zatraktivnit tělesnou výchovu dětem?
Počítačové hry, internet, sociální sítě, mobilní telefony a televize – to je v posledních letech nejoblíbenější zábava a nejčastější způsob trávení volného času dětí a mládeže. A tak není divu, že české děti tloustnou a leniví. Jako reakci na tento stav se v rámci projektu Pohyb a výživa v prevenci obezity pracovníkům regionálního pracoviště Státního zdravotního ústavu v Jihlavě podařilo v minulém týdnu uspořádat v tělocvičně Střední školy stavební seminář, který nabídl praktické ukázky toho, jak u dětí rozvíjet jejich všeobecné pohybové schopnosti, vytvořit pozitivní vztah k pohybu a aktivnímu životnímu stylu.
 

 
 

„Ze zpětné vazby od účastníků, především učitelů tělesné výchovy ale i dalších pracovníků, kteří se věnují výchově dětí a mládeže, jsme se dozvěděli, že seminář byl velmi motivující a praktický. Vedle návodu, jak s dětmi pracovat, poskytl i celou řadu podnětů pro to, jak z tělesné výchovy udělat atraktivní a přirozenou součást školního, ale i volného času,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Díky podpoře Kraje Vysočina, byl seminář pro účastníky zdarma.


Za úspěšnou organizací semináře stojí také lektorky FISAFu - Českého svazu aerobiku a fitness Jana Boučková a Jana Bízková, které mají na starosti celorepublikový projekt Děti na startu. Výuka byla zaměřena především na základy atletiky a gymnastiky.


Stejně jako upadá celková fyzická zdatnost a výkonnost dětí a mládeže, snižuje se také úroveň jejich všeobecných pohybových schopností a dovedností. Vztah k pohybu se vytváří především v dětství. Začátky jsou v rodině, později úlohu rodiny částečně suplují učitelé v mateřských školkách a především na základních a středních školách. Bohužel se v posledních letech u dětí setkáváme se stavem, který by se dal označit jako pohybová negramotnost. Semináři tohoto typu se nám daří s těmito problémy bojovat. O jejich pokračování vyjádřili zájem i samotní účastníci, kteří si ze sobotní akce odnášeli diplom o jejím absolvování.


tv

tv

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2021 / 18.11.2021

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze